česky  по-русски 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Amarcom
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Festival České republiky v Moskvě přilákal více než 55 tisíc návštěvníků

Zastupitelský úřad v Moskvě ve spolupráci s Českým centrem v Moskvě, agenturou CzechTourism, vládou města Moskvy a společností Amarcom zorganizovaly ve dnech 24.-25. srpna 2019 dvoudenní víkendový Festival České republiky, který přilákal více než 55 tisíc návštěvníků. Hosté moskevského Baumanova parku tak měli na 6 hektarech možnost seznámit se s Českou republikou v celé její kráse a rozmanitosti. Festival České republiky v Moskvě proběhl pod záštitou prezidenta České republiky pana Miloše Zemana.
 

Na Festival České republiky do Moskvy přicestovala také řada delegací z českých krajů. Nejvyšší zastoupení měl kraj Pardubický, jehož delegaci vedl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický, přítomni byli ale také zástupci Karlovarského, Ústeckého, Jihomoravského a Jihočeského kraje. Prezentovat se přijely i české lázně Teplice a Darkov.

Na hlavním pódiu se během víkendu vystřídali Strakonický dudák, folklórní soubor Rosénka, akordeonista Vojtěch Szabó, skupina Timbre Music a mladý zpěvák Timmy White; na závěr večera pak publikum roztancovala folkrocková skupina Fleret.

V rámci kulturního programu proběhlo rovněž promítání filmů českého režiséra Jiřího Stracha „Anděl Páně 2“ a Šťastný smolař“ a besedy s diváky. S představením „Legendy staré Prahy“ se představilo loutkové divadlo MaMi ze Sankt Petěrburgu.

V rámci festivalu proběhl prodej českých výrobků a ochutnávky českých nápojů a jídel, které měly obrovský úspěch. Na kulinářské show se představil rovněž kuchař velvyslanectví ČR v Moskvě, který hosty učil připravovat tradiční český guláš a kapří hranolky. Z ČR přicestoval na festival kuchař Filip Töpfer, který připravoval husí játra.

Velké množství návštěvníků přilákala také výstava psů českých ras: krysaříků, pasteveckých psů a vlčáků. V zóně středověkých Čech si hosté festivalu mohli vyzkoušet střelbu lukem, shlédnout rytířské souboje nebo si vyrobit vlastní rodinný erb a zatančit si s pouličními hudebníky. Pro návštěvníky byla připravena výuka českého jazyka a prezentace  a přednášky o České republice. Zájemci z řad řidičů si vyzkoušeli testovací jízdy v nových vozech značky Škoda. Partnerská společnost Eyelevel připravila 3D show „Cestování po českých regionech“, které se ve večerních hodinách promítalo na fasádě sousední výškové budovy. Krásné fotografie z českých měst, hradů a zámků mohli návštěvníci obdivovat díky připraveným panelových výstavám.

Konání festivalu bylo anoncováno v celé řadě ruských médií, a to i díky zorganizované tiskové konferenci v tiskové agentuře TASS. Ohlasy na festival pak zaplnily nejen sociální sítě, ale byly i jedním z nejčastějších bohemik v ruských médiích.

O Festivalu České republiky informovala ve své hlavní zpravodajské relaci Události dne 25. srpna 2019 také Česká televize.

Bližší informace o festivale včetně fotodokumentace jsou k dispozici na stránkách www.czech-festival.ru.

Odkaz na video z festivalu: https://yadi.sk/i/c3-ZB4y9cQ7_rA

 

 

Záštita prezidenta republiky (PDF, 27 KB)

Zdravice prezidenta republiky (PDF, 53 KB)

Galerie


Festival České republiky 2019