česky  по-русски 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Michaela Jeřábková
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ocenění účastníků 46. ročníku Mezinárodní dětské výtvarné soutěže Lidice 2018

V Moskevském paláci pionýrů proběhlo dne 8. listopadu 2018 slavnostní předání cen účastníkům 46. ročníku Mezinárodní dětské výtvarné soutěže Lidice 2018 z Ruské federace.
 

46. ročníku výtvarné soutěže Lidice 2018 s tématem „Voda“ se zúčastnilo na 30 tisíc dětí ze 79 zemí světa. Jedno z nejpočetnějších zastoupení měly již tradičně práce dětí z Ruské federace, a to nejen z Moskvy, ale také např. z Tuly, Saratova, Kazaně, Omsku, Vladikavkazu, Birobidžanu nebo Joškar-Oly. Z Ruské federace bylo do Lidic zasláno 2 248 výtvarných prací a děti z RU obdržely 46 ocenění, více prací a ocenění ze zahraniční měla jen Slovenská republika.

Medaile a čestná uznání jednotlivcům a školám předali zástupce velvyslance ČR v RF Petr Kroužek a kurátorka výstavy Lidice 2018 Lenka Zmeková. Dárky pro oceněné účastníky připravilo a organizačně se na akci podílelo České centrum v Moskvě. Během slavnostního večera hostům zazpívala česká zpěvačka Eliška Mlatečková a ruský dětský hudební soubor Mega Sound.

V Moskevském paláci pionýrů, který je historicky největším municipálním střediskem pro organizaci volnočasových aktivit dětí a mládeže v Moskvě a každoročně připravuje sportovní, vědecko-technické a umělecké aktivity pro více než 35 tis. dětí, je až do poloviny prosince 2018 ke zhlédnutí výstava originálů prací minulého ročníku výtvarné soutěže Lidice 2017, jejímž tématem bylo cestování. Pro zájemce je také po dobu konání výstavy připraveno pět workshopů s českou tématikou, a to jak výtvarných, tak i literárních.

Tématem příštího 47. ročníku Mezinárodní dětské výtvarné soutěže Lidice 2019 bude "Chemie".

Galerie


Lidice 2018