česky  по-русски 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Michaela Jeřábková
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Setkání s účastníky projektu COMENIUS - 425

Velvyslanec České republiky v Ruské federaci pan Vladimír Remek přijal dne 8. 12. 2017 na Zastupitelském úřadě ČR v Moskvě skupinu pedagogů, aby jim poděkoval za realizaci jejich mezinárodního projektu COMENIUS-425 věnovaného 425. výročí narození Jana Ámose Komenského.
 

Projekt COMENIUS-425 se dlouhodobě věnuje propagaci a šíření myšlenek a principů zakladatele moderní pedagogiky – českého pedagoga, spisovatele, filozofa a humanisty Jana Ámose Komenského na ruských středních školách.

Zakladatel projektu Sergej Petrovič Pimčev z Moskevské státní pedagogické univerzity (MSPU) převzal z rukou velvyslance České republiky v Moskvě stříbrnou pamětní medaili J. A. Komenského a děkovný dopis. Setkání se zúčastnili představitelé MSPU  (rektor MSPU A. V. Lubkov, zástupkyně ředitele odboru mezinárodních vztahů O.A. Morozovová) a další zástupci pedagogů, kteří se aktivně na projektu podíleli. Přítomní hosté velice pozitivně ocenili spolupráci se ZÚ v oblasti vzájemných vztahů a šíření odkazu J. A. Komenského, jehož myšlenky jsou aktuální i v dnešní době. Speciálního poděkování za spolupráci a organizaci setkání se dostalo zástupci velvyslance panu Petru Kroužkovi.

Galerie


Comenius 425