česky  по-русски 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Michaela Jeřábková
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ocenění vítězů soutěže o J. A. Komenském

Dne 18. ledna 2018 zorganizoval ZÚ Moskva společně s Univerzitou humanitního vzdělávání a informačních technologií (IGUMO) slavnostní ceremoniál předání ocenění výhercům soutěže o Janu Amosovi Komenském.
 

Zastupitelský úřad v Moskvě spolupracuje s IGUMO a portálem „Talentované děti“ na přípravě soutěží pro děti a mládež o České republice již třetí rokem.

V roce 2017 bylo u příležitosti 425. výročí narození významného českého humanisty a pedagoga J. A. Komenského navrženo jako soutěžní téma: „Jak si představuji školní hodinu budoucnosti“.  Žáci a studenti z celé Ruské federace, kteří se účastní akcí na portále „Talentované děti“, posílali svoje příspěvky jak ve formě prezentací a slohových prací, tak i ve formě krátkých filmů a videoprojekcí. Odborná porota ve spolupráci se ZÚ Moskva vybrala 12 vítězných prací, jejichž úryvky a video prezentace byly představeny i během slavnostního předávání ocenění.

Výherci soutěže převzali ocenění z rukou velvyslance ČR v RF pana Vladimíra Remka a rektorky IGUMO paní Mariny Vladimirovny Volynkinové.

Během kulturního programu představili účastníci soutěže i studenti  IGUMO také vlastní literární tvorbu, mimo jiné např. verše o J. A. Komenském a České republice.

S prezentací o životě a díle J. A. Komenského vystoupil zástupce velvyslance ČR v RF pan Petr Kroužek.

Ředitel Českého centra v Moskvě pan Marek Havlíček seznámil přítomné účastníky a hosty s činností Českého centra a s možnostmi studia českého jazyka v Moskvě i v České republice.

Galerie


Ocenění výherců soutěže o J. A. Komenském