česky  по-русски 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Moskva
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Setkání bohemistů a studentů českého jazyka v Moskvě

Dne 17. 10. 2019 proběhlo v reprezentačních prostorách velvyslanectví ČR v Moskvě společné setkání moskevských bohemistů a studentů českého jazyka moskevských univerzit s vedením zastupitelského úřadu České republiky v Moskvě.
 

Setkání se zúčastnilo na sto studentů a pedagogů několika moskevských univerzit, na kterých v současné době probíhá výuka českého jazyka. Studenti se měli možnost osobně seznámit s velvyslancem ČR v RF p. Vítězslavem Pivoňkou a dalšími pracovníky českého zastupitelského úřadu v Moskvě. Setkání se zúčastnila rovněž ředitelka Českého centra v Moskvě a lektoři, kteří vedou kurzy českého jazyka při Českém centru. Během přátelského setkání mohli ruští studenti a pedagogové besedovat rovněž se zpravodajem České televize v RF p. Miroslavem Karasem a hostem večera – režisérem Radkem Bajgarem, který v Moskvě v rámci filmového festivalu současných českých filmů „Czech in“ představil svůj nový celovečerní snímek „Teroristka“.

Společného setkání se zúčastnili také přední moskevští bohemisté, překladatelé a tlumočníci a řada pracovníků Slovanského institutu Akademie věd RF, kteří se ve svých výzkumech věnují České republice.

Galerie


setkání bohemistů a studentů českého jazyka