česky  по-русски 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Pavel Ivanov
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Slavnostní vyhlášení vítězů dětské soutěže o České republice

Dne 10. prosince 2018 proběhl v reprezentačních prostorách Velvyslanectví České republiky v Moskvě slavnostní ceremoniál předání ocenění účastníkům dětské soutěže o České republice, kterou české velvyslanectví organizuje společně s Univerzitou humanitního vzdělávání a informačních technologií (IGUMO) a portálem „Talentované děti“.
 

U příležitosti „osmičkových“ výročí bylo v roce 2018 téma soutěže věnováno založení samostatného Československa. Žáci a studenti z celé Ruské federace soutěžili v letošním roce ve čtyřech nominacích:

1. Známé ženy Československa

2. Lingvistické kuriozity v českém jazyce

3. Retrospektiva Československa ve fotografiích

4. Obrázky z minulosti

Odborná porota ve spolupráci se zastupitelským úřadem vybrala 16 vítězných prací, z nichž 10 oceněných si přijelo převzít cenu do Moskvy osobně, a to nejen z Moskevské oblasti, ale také z Kostromské, Nižegorodské, Bělgorodské a Volgogradské oblasti, z Čuvašské republiky a z téměř 1 500 km vzdáleného Permského kraje.

Výherci soutěže převzali ocenění z rukou zástupce velvyslance ČR v RF pana Petra Kroužka a rektorky IGUMO paní Mariny Vladimirovny Volynkinové.

Během kulturního programu se s hudební i básnickou tvorbou představili účastníci soutěže. Na závěr programu vystoupil v návaznosti na letošní nominace pan Petr Kroužek s prezentací o významných ženách v české historii, kultuře i sportu.

Galerie


Slavnostní vyhlášení soutěže o ČR