česky  по-русски 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: IGUMO
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Slavnostní vyhlášení vítězů dětské soutěže o České republice

Dne 12. prosince 2019 proběhl v reprezentačních prostorách Velvyslanectví České republiky v Moskvě slavnostní ceremoniál předání ocenění účastníkům dětské soutěže o České republice, kterou české velvyslanectví organizuje společně s Univerzitou humanitního vzdělávání a informačních technologií (IGUMO) a portálem „Talentované děti“.
 

V letošním roce zastupitelský úřad v Moskvě navrhl dvě témata: Legendy chrámu svatého Víta v Praze – u příležitosti 90. výročí dokončení stavby chrámu sv. Víta a Život a dílo Alfonse Muchy – jako připomínku tragické smrti A. Muchy v roce 1939.

Odborná porota ve spolupráci se zastupitelským úřadem vybrala 30 vítězných prací, z nichž 17 oceněných dětí si přijelo převzít cenu do Moskvy osobně, a to nejen z Moskvy a  Moskevské oblasti, ale také z Vladimirské, Tulské, Čeljabinské, Kostromské, Rjazaňské, Saratovské, Uljanovské a Samarské oblasti, z Baškortostánu, Udmurtska nebo Čuvašské republiky.

Výherci soutěže převzali ocenění  a dárky z rukou velvyslance ČR v RF pana Vítězslava Pivoňky a rektorky IGUMO paní Mariny Vladimirovny Volynkinové.

Během kulturního programu se s hudební i básnickou tvorbou představili účastníci soutěže i studenti univerzity. Na závěr programu připravilo české velvyslanectví pro oceněné děti, jejich rodiče a studenty univerzity kvíz o České republice, prohlídku reprezentačních prostor úřadu a drobné občerstvení.

Galerie


Slavnostní vyhlášení soutěže o ČR 2019