česky  по-русски 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Michaela Jeřábková
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zastupitelský úřad ČR v Moskvě navštívili mladí diplomaté

Dne 26. června 2018 navštívili zastupitelský úřad v Moskvě studenti z Moskevské státní univerzity mezinárodních vztahů (MGIMO) a Diplomatické akademie při MZV RF, kteří jsou sdruženi v Junior Diplomat Initiative Russia (JDI).
 

Zastupitelský úřad ČR navštívilo 12 studentů JDI z Ruské federace, Číny, Řecka a České republiky. Ruská pobočka JDI byla založena teprve nedávno a náš zastupitelský úřad byl třetím (po Belgii a Švýcarsku), který mladí diplomaté v rámci aktivit JDI navštívili.

Studenti měli možnost seznámit se s reprezentačními prostory úřadu a s jeho chodem. Při následné diskusi s velvyslancem České republiky v Ruské federaci Vítězslavem Pivoňkou a jeho zástupcem Petrem Kroužkem se studenti zajímali o otázky vzájemných rusko-českých vztahů, rozdělení Československa v roce 1993, kulturní a ekonomickou diplomacii, Východní partnerství, otázky českých legií v Rusku, multilaterální i bilaterální diplomacii, práci diplomatických pracovníků v zahraniční službě a také  výběr a odbornou přípravu diplomatů v České republice.

Galerie


JDI na ZÚ Moskva