česky  по-русски 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Michaela Jeřábková
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zastupitelský úřad v Moskvě navštívili čeští a slovenští vědci z Dubny

Dne 11. února 2018 navštívili Velvyslanectví České republiky v Moskvě čeští a slovenští vědci ze Spojeného ústavu jaderných výzkumů z města Dubny.
 

Spojený ústav jaderných výzkumů v Dubně u Moskvy (SÚJV) je mezinárodní výzkumné centrum zabývající se jadernou fyzikou a jinými fyzikálními obory. Česká republika patří mezi 18 zakládajících členských států SÚJV, a i proto je zde česká a slovenská komunita poměrně početná, spolu s rodinami v Dubně pobývá na 70 Čechů a Slováků.

V současné době SÚJV zaměstnává 4800 pracovníků, spolupracuje s 700 univerzitními a vědeckými pracovišti v 64 zemích světa, ročně vydává na 1500 vědeckých publikací a pořádá 60 mezinárodních konferencí.

Čeští a slovenští hosté z SÚJV měli možnost si v rámci návštěvy velvyslanectví prohlédnout reprezentační prostory a dozvědět se o něco o jejich historii. Sportovní část dne byla ve znamení hokejového zápasu, který sehrály týmy zastupitelského úřadu v Moskvě a SÚJV. Na závěr návštěvy si při posezení v Českém domě v Moskvě všichni zahráli a zazpívali české a moravské lidové písně.

Galerie


Návštěva z Dubny