česky  по-русски 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Sergej Muchin
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Během druhého ročníku pivního festivalu se v Moskvě prezentovalo 13 značek českých piv

Od 18. do 26. listopadu 2019 se ve 13 restauracích a barech v Moskvě konala marketingová aktivita, festival českého piva „Pěnivé Česko“. Akci zorganizoval Zastupitelský úřad ČR v Ruské federaci ve spolupráci s ruskou agenturou Amaracom a financována byla ministerstvem zemědělství České republiky. Festival měl za cíl prezentovat Českou republiku a hlavně tradici vaření českého piva: konkrétně bylo v rámci akce představeno celkem 13 značek českých, především menších a středních pivovarů.

Ve druhé polovině listopadu 2019 proběhl již druhý ročník festivalu českého piva „Pěnivé Česko“, během kterého se ruským zákazníkům představilo ve 13 restauracích a barech celkem 13 značek českých piv. V letošním roce byl prostor věnován především středním a menším pivovarům a mezi nabízenými pivy a pivovary byly Pardubický Porter, Černovar, Ferdinand, Primátor, Bakalář, Pražačka, Gambrinus, Budějovický Budvar, Litovel, Novopacké pivo, Antoš, Falkenštejn a Kynšperský pivovar.

Návštěvníci restaurací měli během festivalového týdne možnost seznámit se zajímavostmi o České republice, tradicí vaření piva v Čechách a účastnit se soutěží o věcné ceny. Dne 26. listopadu proběhl slavnostní závěrečný večer, na kterém vystoupili náměstek ministra zemědělství ČR Jiří Šír a zemědělská diplomatka Nikola Hrušková. Během závěrečného večera zároveň proběhlo slosování a hlavní výherce získal poukázku na pobyt v Prague Beer Spa od sponzora, cestovní agentury Prague MICE.

Pivo patří mezi jednu z nejvýznamnějších exportních položek České republiky do Ruské federace. V roce 2018 se export piva z ČR do Ruska zvýšil o 55 % (ve srovnání s rokem 2017) a činil přes 375 tis. hektolitrů. Předběžné statistiky za prvních devět měsíců roku 2019 ukazují, že export piva i v letošním roce dosahuje podobně vysokých hodnot.

 

Pivní festival

Pivní festival

Pivní festival

Pivní festival

 Nikola Hrušková, agrární diplomatka, Velvyslanectví ČR v RF