česky  по-русски 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

BRISK Tábor otevřel v ruském Togliatti nový závod na výrobu zapalovacích svíček

Česká firma BRISK Tábor, jeden z pěti nejvýznamnějších světových výrobců zapalovacích svíček, dne 19. října 2016 slavnostně otevřela v ruském Togliatti svůj nový závod OOO Brisk Rus.
 

O významu investice svědčí fakt, že slavnostní otevření závodu proběhlo za účasti ministra průmyslu a obchodu ČR J. Mládka a náměstka ministerstva průmyslu a obchodu RF A. Morozova. Přínos české investice pro rozvoj regionu a automobilového průmyslu ocenili i přítomní vysocí představitelé Samarské oblasti a města Togliatti – vicegubernátor a ministr pro investice Samarské oblasti A. Kobenko, místopředseda vlády Samarské oblasti a ministr průmyslu S. Bezrukov a primátor Togliatti S. Andrejev. S krátkými pozdravnými projevy při zahajovacím ceremoniálu vystoupili také prezident společnosti Avtovaz N. Maure, obchodní rada RF v ČR S. Stupar a obchodní rada ČR v RF M. Bašta.

Podle předsedy představenstva a majitele společnosti BRISK Tábor Mojmíra Čapky: „Cílem je, aby se v novém závodě v Rusku vyrábělo 5 miliónů svíček ročně. Možností je ale i další navyšování objemů výroby až na 9–10 miliónů kusů ročně pro potřeby dalších automobilek v Rusku a také rozšiřování sortimentu výroby včetně oblasti senzorů, které jsou dalším významným výrobním programem Brisku.“ Výše stávající investice Brisku do nového ruského závodu představuje 5 miliónů euro a produkce na nové lince by měla v první fázi pokrýt především poptávku sousedního automobilového závodu Avtovaz, který většinově vlastní aliance Nissan-Renault.

Ministr J. Mládek ocenil význam české investice a vyjádřil přesvědčení, že: „Jde o velmi dobrý příklad i pro další české podniky, které by měly zájem o spolupráci s průmyslově rozvinutou Samarskou oblastí a také pro ostatní české firmy, které se snaží prosadit na ruském automobilovém trhu.“ 

Společnost BRISK Tábor aktivně spolupracuje na ruském trhu již 21 let a v současné době kontroluje více než třetinu ruského trhu zapalovacích svíček, což představuje objemy dodávek cca 20–25 miliónů kusů ročně.

Martin Bašta, Velvyslanectví ČR v Moskvě

 

Galerie


BRISK Tábor otevřel v ruském Togliatti nový závod na výrobu zapalovacích svíček