česky  по-русски 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Irina Svobodova
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká republika jako cílová destinace ruských turistů

Od roku 2017 znovu roste zájem ruských cestovatelů o pobyty v ČR. V roce 2018 navštívilo ČR více než 500 tisíc návštěvníků z Ruské federace. Na podporu incomingové turistiky do českých regionů se v prostorách Velvyslanectví ČR v Moskvě dne 11. března 2019 uskutečnil projekt ekonomické diplomacie zaměřený na podporu spolupráce v oblasti cestovního ruchu. Během prezentací zástupců krajů, firem z těchto regionů představili ruským partnerům Českou republiku jako vyspělou zemi s rozvinutým systémem služeb v oblasti cestovního ruchu.

Dne 11. března 2019 se v rámci projektu na podporu ekonomické diplomacie uskutečnily prezentace krajů a českých firem z oblasti cestovního ruchu. Projekt ekonomické diplomacie byl připraven Velvyslanectvím ČR v Moskvě ve spolupráci s agenturou CzechTourism v Moskvě a Českými centry v Moskvě. Celkem se prezentace a doprovodné společenské akce zúčastnilo cca 130 osob především z řad zástupců ruských cestovních kanceláří a touroperátorů.

V úvodním pozdravu zástupce velvyslance P. Kroužek potvrdil: „...,pokračující zájem ČR na posilování spolupráce v oblasti cestovního ruchu.“ Jeho slova potvrdila i ředitelka zahraničního zastoupení CzechTourism v Moskvě, paní Alena Kudílková: „Ruští klienti začínají vyhledávat unikátní zážitek, poptávají nové lokality a dosud „neobjevená“ místa, pídí se po aktivních zážitcích. V tomto směru vítáme aktivitu zástupců regionů, kteří se aktivně snaží o propagaci místních turistických atraktivit na ruském trhu.“ Akci podpořila i Česká centra v Moskvě, které zastupovala paní H. Skládalová.

Vlastních prezentací se kromě zástupců krajů z Královehradeckého a Pardubického kraje Vysočiny zúčastnilo celkem dvanáct českých firem z oblasti cestovního. Jednalo se o: ČSA, Hotel Imperial, King´s Resort Rozvadov, Spa Hotel Schlosspark, In Travel s.r.o., Astra Travel, Hotel Prezident, Hotel Savoy Westend, Jason, Pražšký lingvistický institut, Lázně Luhačovice a Lázně Jáchymov.

Během prezentací zástupci krajů a firem představili ruským partnerům zejména možnosti v oblasti lázeňství a wellness, a dále také lákali ruské partnery na lokální krásy a zajímavosti. Představitelé českých firem dokumentovali, že Česká republika disponuje rozvinutou sítí služeb v oblasti cestovního ruchu. Zájem ruských partnerů potvrdil zájem ruských turistů o ČR.

Projekt byl realizován v předvečer mezinárodní výstavy cestovního ruchu MITT 2019, která patří mezi pět nejvýznamnějších výstav v oblasti cestovního ruchu na světě, a které se ČR ve dnech 12.–14. března 2019 formou oficiální účasti úspěšně účastnila.

Aleš Ottmár,  Velvyslanectví ČR v Moskvě

Galerie


Česká republika jako cílová destinace ruských turistů