česky  по-русски 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: M. Bašta
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká republika se představila na ruské strojírenské výstavě Metalloobrabotka

(Archivní článek, platnost skončena 31.05.2020 / 15:51.)

Celkem 25 českých firem se úspěšně představilo na nejvýznamnější strojírenské ruské výstavě Metalloobrabotka, která proběhla v Moskvě. I přes současnou složitou situaci v důsledku ruské politiky náhrady dovozu a lokalizace výroby a sankčních omezení zůstává ruský trh pro české dodavatele obráběcích strojů perspektivní. Jedním z důvodů je stále vysoká závislost Ruska na dovozech v tomto odvětví.
 

Ve dnech 14.–18. května 2018 proběhl 20. ročník specializované strojírenské výstavy Metalloobrabotka zaměřené na zařízení, přístroje a nástroje pro kovoobrábění, které se zúčastnilo více než 1 000 firem z 33 zemí. V rámci osmi národních a skupinových prezentací se představili tradiční výrobci obráběcích strojů z Německa, Švýcarska, Itálie, Číny a také
z České republiky.

Společná česká prezentace tradičně patřila k jedněm z největších. Na stánku (na ploše více než 400 m2) Svazu strojírenské technologie, případně i v samostatných expozicích, se prezentovalo celkem cca 25 hlavních českých firem z oboru obráběcích strojů včetně společností ALTA, Hestego, Kovosvit MAS, Škoda Machine Tool, Šmeral Brno, TOSHULIN, TOS Varnsdorf, Trimill, ŽDAS. Většina českých firem, které byly zastoupeny téměř bez výjimky na úrovni svých generálních ředitelů, potvrdila, že dodávky a spolupráce v oblasti obráběcích strojů v Rusku je pro ně klíčová.

Momentálně asi nejúspěšnější českou firmou v oblasti obráběcích strojů na ruském trhu je společnost TOS Varnsdorf. Ta jednak svoji produkci z ČR do Ruska úspěšně vyváží
a zároveň v roce 2017 získala pro svoji ruskou dceřinou společnost GRS Ural tzv. status ruského výrobce. To znamená, že ze své lokalizované výroby v Jekatěrinburgu může dodávat zařízení ruským státním firmám za zvýhodněných podmínek.

Galerie


Česká republika se představila na ruské strojírenské výstavě Metalloobrabotka