česky  по-русски 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Moskva
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České firmy jsou úspěšnými investory v Kalužské oblasti

(Archivní článek, platnost skončena 31.05.2020 / 17:19.)

Investice českých firem v Kalužské oblasti byly hlavními tématy setkání velvyslance Vítězslava Pivoňky a gubernátora Kalužské oblasti Anatolije Artamonova. Na schůzce, která se uskutečnila 8. dubna 2019, se obě strany dohodly na oboustranné podpoře aktivit českých firem v tomto významném regionu nedaleko od Moskvy.

Na základě vzájemné obchodní výměny byla v roce 2018 Česká republika 5. nejvýznamnějším partnerem Kalužské oblasti a v regionu je mj. lokalizován závod automobilky Škoda auto a závod na výrobu sanitární techniky firmy Dřevojas. Ekonomické vazby s Českou republikou jsou proto velmi aktivní. Podle slov gubernátora je v regionu řada příležitostí pro investice a spolupráci i v dalších oborech, např. ve sklářském průmyslu (výstavba závodu na výrobu pivních lahví) či zemědělství (chov masného a mléčného skotu) atd.

Závěrem setkání gubernátor A. Artamonov pozval velvyslance V. Pivoňku k návštěvě Kalužské oblasti s cílem podpořit realizované české investice a ještě více prohloubit vzájemné ekonomické vztahy s Českou republikou.