česky  по-русски 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: M. Bašta
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České firmy lákaly ruské turisty na Moravu

(Archivní článek, platnost skončena 30.06.2020 / 14:09.)

Od roku 2017 znovu výrazně roste zájem ruských cestovatelů o pobyty v ČR. Počet ruských turistů v ČR se meziročně zvýšil o 40 procent a v roce 2018 se ruští cestovatelé vrátili na druhé místo v pořadí zemí podle počtu hostů ubytovaných v České republice. Na podporu incomingové turistiky do vybraných regionů Východní Moravy se v Moskvě dne 6. června 2018 uskutečnil projekt ekonomické diplomacie. Během prezentací zástupci regionu a firem představili ruským partnerům Českou republiku jako vyspělou zemi s rozvinutým systémem služeb v oblasti cestovního ruchu. 
 

Dne 6. června 2018 se v rámci projektu na podporu ekonomické diplomacie uskutečnily prezentace Východní Moravy a českých firem z tohoto regionu působících v oblasti cestovního ruchu. Projekt ekonomické diplomacie byl připraven Velvyslanectvím ČR v Moskvě ve spolupráci s agenturou CzechTourism v Moskvě. Celkem se prezentace a doprovodné společenské akce zúčastnilo cca 50 osob především z řad zástupců ruských cestovních kanceláří a touroperátorů.

V úvodním pozdravu obchodní rada Martin Bašta potvrdil zájem ČR o ruské turisty. Agenturu CzechTourism zastupovala ředitelka moskevského zastoupení A. Kudílková, která mimo jiné představila některé možnosti pobytových a poznávacích pobytů v moravských regionech ČR.

Vlastních prezentací se kromě zástupců krajů zúčastnilo celkem pět českých firem z oblasti cestovního ruchu. Jednalo se například o lázeňská a léčebná zařízení Lázně Luhačovice, Miramare, Royal Spa, IVF – reprodukční klinika EKO Zlín a Národní divadlo Brno.

Během prezentací zástupci krajů a firem představili ruským partnerům zejména možnosti v oblasti lázeňství a wellness, a dále také lákali ruské partnery na lokální krásy a zajímavosti. Představitelé českých firem dokumentovali, že Česká republika disponuje rozvinutou sítí služeb v oblasti cestovního ruchu. Zájem ruských partnerů potvrdil stávající trend opětovného oživení a růstu zájmu ruských turistů o ČR.

Aleš Ottmár,   Velvyslanectví ČR v Moskvě

Galerie


České firmy lákaly ruské turisty na Moravu