česky  по-русски 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Pracovní cesta ministra školství, mládeže a tělovýchovy D. Štyse do Ruské federace

(Archivní článek, platnost skončena 11.12.2014.)

Ve dnech 22.–26.11.2013 se uskutečnila pracovní cesta ministra školství, mládeže a tělovýchovy ČR Dalibora Štyse (DŠ) v Ruské federaci. DŠ se dne 25.11. zúčastnil oficiálního zahájení „Roku vědy mezi EU a RF“. V rámci svého pracovního pobytu v RF DŠ také navštívil Spojený ústav jaderného výzkumu (SÚJV) v Dubně a jednal s vedoucími představiteli Inovačního rozvojového centra Skolkovo. Dne 25.11. dopoledne se DŠ rovněž setkal se svým protějškem ministrem vzdělání a vědy D. Livanovem.

Na CZ straně se níže uvedených jednání zúčastnili: ministr D. Štys (DŠ), VZÚ Moskva M. Klučar (MK), CDA a.i., náměstek MŠMT T. Hruda (TH), ved. EÚ ZÚ Moskva M. Bašta a pracovník EÚ J. Pytlíček. Dvoustranného jednání DŠ s ministrem vzdělání a vědy RF se dále zúčastnila pracovnice PÚ ZÚ Moskva I. Gusačenko.

Účast na slavnostním otevření Roku vědy mezi RF a EU

Dne 25.11.  v odpoledních hodinách se DŠ zúčastnil oficiálního zahájení „Roku vědy mezi RF a EU“. Oficiálnímu zahájení bylo přítomno cca 12 vedoucích představitelů ČS EU (komisařka EU, ministři, státní tajemníci,..). V zahajovacím programu vystoupili vysocí představitelé RF a zemí EU, kteří se zabývají agendou školství a vědy. V rámci této akce se uskutečnilo setkání DŠ s ministrem školství a vědy RF D.Livanovem. Setkání se rovněž zúčastnil náměstek MŠMT ČR Tomáš Hruda a náměstek MŠ RF V. Kaganov. Ministři projednali aktuální stav spolupráce v oblasti školství a vědy a vyměnili si názory na perspektivu rozvoje bilaterálních vztahů ve zmíněných oblastech.DŠ využil účasti na této akci k neformálním rozhovorům a jednáním.

Návštěva SÚJV v Dubně

Dne 23.11. DŠ  v doprovodu vedoucího ZÚ Moskva M. Klučara navštívil Spojený ústav jaderného výzkumu (SÚJV) v Dubně. Na české straně se programu dále zúčastnili zástupci ZÚ Moskva, MPO ČR a MF ČR, ČEB, podnikatelské a akademické sféry. Česká delegace postupně jednala s vedením SÚJV o dalších perspektivách spolupráce s ČR, seznámila se podrobněji s činností ústavu. Dále se delegace zúčastnila slavnostního předání projektu rekonstrukce obytné budovy v rámci SÚJV, který za cca 5 mil. EUR zrealizovala česká firma Asarko.

Českou delegaci doprovázeli v SÚJV rovněž představitelé českých médií – Český rozhlas, www.aktualne.cz a MF Dnes. Příslušnou reportáž českého rozhlasu je možno nalézt na jeho stránkách.

Jednání s vedoucími představiteli Inovačního rozvojového centra Skolkovo

Dne 26.11. se setkal s vedoucími představiteli Inovačního rozvojového centra Skolkovo (ICS). Jedná se o významný vědeckotechnický projekt RF, jehož cílem je vytvoření špičkového klastru zaměřeného na aplikaci inovací z oblasti energetiky, zdravotnictví, robotiky, kosmických a leteckých technologií, environmentálních technologií aj.