česky  по-русски 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Humans Studio
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ruské státní investice míří do rozvoje železnice a infrastruktury – příležitost pro české firmy

Vláda Ruské federace plánuje v letech 2019 až 2024 modernizovat a rozšířit infrastrukturu především v ruských regionech. Hlavní investiční plán zahrnuje celou řadu projektů, jež se týkají rozšiřování dálniční sítě či železniční dopravy. Kromě modernizace a rozšíření samotné silniční sítě jsou finance určeny na výstavbu dopravních a logistických center, prioritou je posílení dopravního spojení mezi námořními přístavy a velkými ruskými městy, vnitrozemské vodní cesty, rozvoj regionálních letišť, ale především železniční doprava.

Cílem je vybudovat vysokorychlostní železniční síť, která propojí Evropu se západní Čínou. Do projektu modernizace železničních sítí je vyčleněno v pětiletém období více jak 34 miliard euro. Kromě investic do železniční sítě je plánován nákup nových lokomotiv a vlakových souprav.

Hlavními cíli programu rozvoje železničního systému je: zvýšení železniční kapacity kontejnerů o 4 násobek; modernizace Transsibiřské a Bajkalsko-Amurské magistrály; zkrácení doby přepravy nákladů na polovinu; rozšiřování elektrické sítě a elektrifikaci trakčních rozvoden; modernizace systémů řízení; dále pak budování samotné sítě a vybudování logistických center; modernizace železničních stanic; zvýšení železniční kapacity směrem k přístavům Tichého oceánu; rozvoj přístupů do přístavů Azovského a Černého moře; implementace digitálních služeb do infrastruktury; rozvoj centrálního dopravního uzlu; rozvoj a aktualizace přístupů k Severozápadním přístavům.

Více informací o investicích do infrastrukturních projektů můžete nalézt na webových stránkách ruské vlády zde.

Vypisované tendry v oblasti železniční dopravy můžete sledovat na webových stránkách RŽD zde.

A.Ottmár a I. Svobodová, Velvyslanectví ČR v Moskvě