česky  по-русски 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Společnost Dřevojas se úspěšně prosazuje na ruském trhu v oblasti sanitární techniky

Ve středu 1. března 2017 byla ve městě Kirov v Kalužské oblasti Ruské federace uvedena do provozu druhá etapa závodu na výrobu sanitární keramiky Centr-Keramika. Jedná se o společný česko-ruský projekt s majoritní českou účastí. Zahájení se zúčastnil velvyslanec ČR v Ruské federaci pan Vladimír Remek a vicegubernátor Kalužské oblasti Ruské federace pan Vladimír Popov.
 

Závod Centr-Keramika vyrábí vestavná umyvadla značky Dreja a MY JOYS, jež jsou určena především pro ruský trh, určitá část jich bude dodávána i do SNS a Evropské unie. Koupelnový nábytek a sanitární keramika značky Dreja, od české firmy Dřevojas v.d. se sídlem ve Svitavách využívá české know-how, které pro vysokou kvalitu produkce používá šamotovou technologii a také český design. Zároveň pro kompletaci výroby dováží část surovin potřebnou pro výrobu z Česka. Výrobní závod Centr-Keramika vytvořil pracovní příležitosti pro 60 lidí a má výrobní kapacitu 200 tisíc umyvadel ročně. V současné době se dokončuje projektová dokumentace k další – již třetí výrobní etapě. Vysoká konkurenceschopnost firmy, používání nových technologií a znalost ruského trhu předurčuje společnost Dřevojas k dalším úspěchům na ruském trhu.

Během návštěvy Kalužské oblasti velvyslanec V. Remek jednal s vice-gubernátorem
V. Popovem a dalšími významnými představiteli regionu. Při jednání si obě strany potvrdily zájem na dalším rozvoji vzájemných vztahů, a to zejména v obchodně-ekonomické oblasti například v oblasti dopravní infrastruktury a možnostech přímých leteckých spojení mezi Českou republikou a Kalužskou oblastí.

Investice české společnosti Dřevojas v.d. je dalším úspěšným příkladem české investice na ruském teritoriu v posledním období.

Aleš Ottmár, Velvyslanectví ČR v Moskvě