česky  по-русски 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Administrace prezidenta RT
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zájem republiky Tatarstán o spolupráci s českými agrárními firmami je obrovský

Ministr Toman navštívil ve dnech 2. - 4. února 2020 hlavní město republiky Tatarstán - Kazaň. Na misi ho doprovázeli zástupci 20 českých agrárních a potravinářských firem. Delegace navštívila několik zemědělských a potravinářských podniků, zúčastnila se česko-tatarstánského podnikatelského fóra a B2B jednání s tamními partnery. Ministr Toman projednal potenciální možnosti spolupráce s prezidentem Tatarstánu R. N. Minnichanovem a ministrem zemědělství a potravinářství M. A. Zjabbarovem. Účastníci jsou přesvědčeni, že tato mise pomůže nastartovat vzájemný obchod např. v oblasti živočišné a rostlinné výroby či v exportu zemědělských technologií.

Podnikatelská delegace v čele s ministrem zemědělství Miroslavem Tomanem absolvovala na začátku února intenzivní pracovní program v ruské republice Tatarstán. Účastníci mise navštívili skleníkový komplex pro pěstování zeleniny „Majskij“, družstvo „Ramaevskoe“, které se zaměřuje na zpracování kachního masa a plemenářský podnik „Elita“. Během česko-tatarstánského podnikatelského semináře a návazných B2B jednání čeští a tatarstánští partneři projednali konkrétní projekty a možnosti vzájemného obchodu. Mezi nejperspektivnější obory se řadí dodávky technologií, zvířat či genetiky. Velmi diskutovaným tématem byl také export agrární produkce z Tatarstánu do České republiky a export českých potravin do Ruska. Podnikatelský program pomohl českých firmám navázat řadu užitečných kontaktů, které budou dále rozvíjeny.

Česko-tatarstánské podnikatelské fórum

Česko-tatarstánské podnikatelské fórum

Ministr Toman se setkal s prezidentem Tatarstánu R. N. Minnichanovem a ministrem zemědělství a potravinářství Tatarstánu M. A. Zjabbarovem, kteří vyjádřili plnou podporu česko-tatarstánským projektům a vzájemným obchodům v agrární oblasti. Ministr zemědělství a potravinářství M. A. Zjabbarov přijal pozvání do České republiky a vyjádřil přání navštívit veletrh TECHAGRO v Brně. Během návštěvy tatarstánské delegace tak bude možné pokračovat v započatých jednáních s českými firmami.

Nikola Hrušková, zemědělská diplomatka, Velvyslanectví ČR v Moskvě