česky  по-русски 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: A.O.
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zájem ruských turistů o Českou republiku znovu roste

Od roku 2017 znovu výrazně roste zájem ruských cestovatelů o pobyty v ČR. V roce 2017 se počet ruských turistů v ČR meziročně zvýšil o 40 procent. Na podporu incomingové turistiky do vybraných regionů se v prostorách Velvyslanectví ČR v Moskvě dne 12. března 2018 uskutečnil projekt ekonomické diplomacie zaměřený na podporu spolupráce s Karlovarským a Ústeckým krajem. Během prezentací zástupců krajů, firem z těchto regionů a společností Letiště Praha a ČSA představili ruským partnerům Českou republiku jako vyspělou zemi s rozvinutým systémem služeb v oblasti cestovního ruchu.
 

Dne 12. března 2018 se v rámci projektu na podporu ekonomické diplomacie uskutečnily prezentace Karlovarského a Ústeckého kraje a českých firem z oblasti cestovního ruchu. Projekt ekonomické diplomacie byl připraven Velvyslanectvím ČR v Moskvě ve spolupráci s agenturou CzechTourism v Moskvě a Českými centry v Moskvě. Celkem se prezentace a doprovodné společenské akce zúčastnilo cca 90 osob především z řad zástupců ruských cestovních kanceláří a touroperátorů.

V úvodním pozdravu zástupce velvyslance P. Kroužek potvrdil: „...,pokračující zájem ČR na posilování spolupráce v oblasti cestovního ruchu.“ Za velvyslanectví se akce také akce aktivně zúčastnili obchodní rada M. Bašta a ekonomický diplomat A. Ottmár. Agenturu CzechTourism v zastupovala ředitelka moskevského zastoupení A. Kudílková a Česká centra v Moskvě zastupoval ředitel M. Havlíček.

Vlastních prezentací se kromě zástupců krajů zúčastnilo celkem deset českých firem z oblasti cestovního. Jednalo se o: ČSA, Letiště Praha, Hotel Cristal Palace, Hotel San Remo, Hotel Savoy Westend, Spa Hotel Schlosspark, Vienna hotel Dvořák, Hotel Venus, Hotel Thermal a Lázně Teplice.

Během prezentací zástupci krajů a firem představili ruským partnerům zejména možnosti v oblasti lázeňství a wellness, a dále také lákali ruské partnery na lokální krásy a zajímavosti. Představitelé českých firem dokumentovali, že Česká republika disponuje rozvinutou sítí služeb v oblasti cestovního ruchu. Zájem ruských partnerů potvrdil stávající trend opětovného oživení a růstu zájmu ruských turistů o ČR. Celý projekt obohatila obrazová výstava fotografií z prezentovaných regionů a k poslechu hrála ústecká folklórní skupina Lužičan.

Projekt byl realizován v předvečer mezinárodní výstavy cestovního ruchu MITT 2018, která patří mezi pět nejvýznamnějších výstav v oblasti cestovního ruchu na světě, a které se ČR ve dnech 13.–15. března 2018 formou oficiální účasti úspěšně účastnila.

Aleš Ottmár,  Velvyslanectví ČR v Moskvě

 

Galerie


Zájem ruských turistů o Českou republiku znovu roste