česky  по-русски 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Moskva
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zlínský kraj aktivně rozvíjí spolupráci s Jaroslavskou oblastí

(Archivní článek, platnost skončena 30.05.2020 / 16:39.)

Delegace Zlínského kraje v čele s hejtmanem Jiřím Čunkem a početným podnikatelským doprovodem navštívila Jaroslavskou oblast Ruské federace. Cílem regionální mise je podpořit spolupráci v oblasti zdravotnictví, lázeňství, průmyslu, kultuře či dalších oborech. Delegace navštívila významná města a podniky Jaroslavské oblasti a jednala s oficiálními představiteli regionu. Klíčovým úspěchem mise je uzavření Dohody mezi Vládou Jaroslavské oblasti Ruské federace a Zlínským krajem České republiky o obchodně-ekonomické, vědeckotechnické a kulturní spolupráci, kterou podepsal hejtman Zlínského kraje J. Čunek a gubernátor Jaroslavnské oblasti D. Mironov.

 

Zástupci Zlínského kraje během své mise do Jaroslavské oblasti ve dnech 19. -21 května navštívili Rybinsk, Tutajev a Jaroslavl, kde jednali s ruskými partnery o spolupráci v širokém spektru oborů. Vyvrcholením programu bylo jednání s gubernátorem Jaroslavské oblasti D. Mironovem, během kterého společně s hejtmanem J. Čunkem podepsali Dohodu mezi Vládou Jaroslavské oblasti Ruské federace a Zlínským krajem České republiky o obchodně-ekonomické, vědeckotechnické a kulturní spolupráci. Oba nejvyšší představitelé regionů se shodli na tom, že se jedná o mimořádnou událost, protože reálná spolupráce mezi firmami probíhá již mnoho let a teprve nyní dostává oficiální rámec. Misi do regionu iniciovali sami podnikatelé, jelikož mají zájem o rozšíření svých kontaktů a aktivit s regionem. Velvyslanec V. Pivoňka potvrdil, že velvyslanectví v Moskvě je připraveno podpořit rozvoj vztahů Jaroslavské oblasti i s dalšími regiony České republiky.

V rámci programu byla uspořádána podnikatelská fóra a jednání firem, návštěvy průmyslových podniků či prenatálního centra. Hejtman J. Čunek a velvyslanec V. Pivoňka se zúčastnili vernisáže výstavy jaroslavských malířů s názvem „Barvy Východní Moravy“ a vystoupení dechového orchestru dětí a mládeže (účastník FEDO Zlín 2018).

Delegace Zlínského kraje ve své pracovní cestě pokračovala do sousedního regionu, Vologodské oblasti Ruské federace.