česky  по-русски 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Projekt na podporu ekonomických aktivit odstartuje i v Moskvě

(Archivní článek, platnost skončena 31.01.2022.)

Ministerstvo zahraničních věcí ČR rozhodlo o zařazení Ruské federace mezi země, ve kterých bude v roce 2021 probíhat projekt PROPEA, Projekt na podporu ekonomických aktivit. Partnerem pro realizaci projektu v místě bude firma ACM, vlastněná českou podnikatelkou, zodpovědné za správné vedení projektu bude Velvyslanectví ČR v Moskvě.

Projekty PROPEA realizuje Ministerstvo zahraničních věcí od roku 2020 a v letošním roce se uskuteční i v Rusku. Jeho smysl spočívá v poskytování kvalitních služeb českým firmám, které v příslušném teritoriu působí nebo se na vstup na zahraniční trh připravují a úhradě až 70 % vzniklých nákladů na služby na území Ruské federace (při splnění podmínek).

Na Velvyslanectví ČR v Moskvě smlouvu podepsal zástupce velvyslance ČR a obchodní rada v Ruské federaci Tomáš Hart a majitelka firmy ACM paní Jaroslava Navrátilová.

Jaroslava Navrátilová

Jaroslava Navrátilová

Prostřednictvím projektů PROPEA mohou české firmy využít například asistenci při zajištění registrace a certifikace svých výrobků nebo při zakládání pobočky v zahraničí. Kompletní sazebník služeb, které mohou české firmy v rámci projektů PROPEA využívat, obsahuje tyto položky:

- zpracování obchodního plánu pro vstup na trh nebo investici;
- zpracování právní, daňové, finanční a legislativní analýzy;
- uvedení produktů na trh (pomoc při jednání s finančními institucemi, podpora při zřizování účtu a zajištění financování, založení firmy apod.);
- zajištění licencí, certifikací, registrací produktů a ochranných známek;
- zajištění a ověření dokumentace pro import/export a logistiku;
- vytváření a koordinace dodavatelských a partnerských sítí;
- zajištění propagačních, marketingových a PR služeb;
- podpora při spouštění výroby/zahájení činnosti v případě firem z oboru služeb;
- využití technického zázemí;
- zastupování firmy v místě (na komerční smluvní bázi mezi českou firmou a zahraničním zástupcem, bez finanční podpory z rozpočtu PROPEA).

Zastupitelský úřad v Moskvě bude tento projekt administrovat do vyčerpání přidělených prostředků. Pokud Vaši firmu tato možnost zaujala a chcete konzultovat možnost využití těchto prostředků i pro Vaše potřeby v Rusku, napište na tomas_hart@mzv.cz informaci o jaké služby byste měli zájem a zda v Rusku již působíte. Do názvu zprávy prosím uveďte "PROPEA". 

EU,RU, CZ vlajky

EU,RU, CZ vlajky

Tomáš Hart, ekonomický diplomat, Velvyslanectví ČR v Moskvě