česky  по-русски 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Regionální konzulární školení v Moskvě ve dnech 22. – 24. 11. 2016

Projekt Realizace konzulárního školícího modulu ISF/4/01 – regionální konzulární školení v Moskvě financován Evropskou Unií z Fondu pro vnitřní bezpečnost
 

 

 

Ministerstvo zahraničních věcí ČR v listopadu 2016 zahájilo realizaci projektu zaměřeného na zajištění školení pracovníků zastupitelských úřadů účastnících se procesu zpracovávání a vydávání krátkodobých schengenských víz. Ukončení projektu je plánováno na konec srpna  2018.  V jeho rámci se ve dnech 22. až 24. listopadu 2016 uskuteční regionální konzulární porada zastupitelských úřadů ČR umístěných v bývalých státech SNS a východní Evropy zaměřená na průběžné vzdělávání konzulárních pracovníků vyslaných na konzulární oddělení zastupitelských úřadů ČR v zahraničí.

Cílem je podpora společné vízové politiky EU/Schengenu, zvýšení kvalifikace a odbornosti konzulárních pracovníků, a to formou kontinuálního vzdělávání zaměřeného na oblast právních předpisů EU/Schengenu a ČR, vztahujících se k problematice krátkodobých schengenských víz a jejich implementace v praxi.