česky  по-русски 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Dočasné uzavření Vízového úseku a zrušení registrací k podání žádostí o dlouhodobé pobytové tituly

Konzulární oddělení zastupitelského úřadu České repuliky v Moskvě oznamuje, že vzhledem ke zhoršení epidemiologické situace a prozatímnímu zařazení Ruské federace na seznam zemí s extrémním rizikem nákazy onemocnění Covid-19 v rámci ochranných opatření Ministerstva zdravotnictví České republiky bude Vízový úsek od 1. července 2021 dočasně uzavřen.

 

 

Dne 29. června 2021 bylo přijato nové Ochranné opatření Ministerstva zdravotnictví České republiky, jež vstoupilo v platnost 1. července 2021 v 00:00 hodin. V rámci tohoto dokumentu byla Ruská federace dočasně zařazena na seznam zemí s extrémním rizikem nákazy onemocnění Covid-19.

 

Z tohoto důvodu je Vízový úsek Konzulárního oddělení Velvyslanectví České republiky v Moskvě  od 1. července 2021 dočasně uzavřen.

 

Registrace k podání žádostí o dlouhodobé pobytové tituly se až do odvolání ruší. Řízení těch, jež podali žádosti o dlouhodobé pobytové tituly před účinností nového ochranného opatření, se pozastavují. Počínaje 1. čevencem 2021 se rovněž pozastavuje vylepování schválených víz.

Registrace těch, jež byli objednáni k podání svých žádostí o dlouhodobé pobytové tituly od 01.07.2021 do 30.07.2021, se ruší. Na toto období se rovněž ruší dříve dohodnuté termíny konání pohovorů či výslechů. O nových termínech budou žadatelé informováni.

 

Uzavření Vízového úseku nemá vliv na poskytování služeb konzulárního charakteru. I nadále jsou poskytovány služby notáře. Pozastavena nebyla ani matriční agenda. V případě nutnosti konzultace, kontaktujte prosím Konzulární oddělení na adrese consulate_moscow@mzv.cz