česky  по-русски 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Registrace k podání žádosti o vlepení již udělených víz v souladu s aktuálními Ochrannými opatřeními Ministerstva zdravotnictví

V souladu s aktuálními ochrannými opatřeními Ministerstva zdravotnictví České republiky může zastupiteský úřad počínaje 30. zářím 2021 přijmout žádost o vlepení  všech již dříve schválených žádostí o udělení dlouhodobých pobytových titulů včetně tak zvaných zaměstnaneckých karet v těch případech, v nichž jsou rozhodnutí o udělení víza v den jejich vylepení do cestovních pasů žadatelů platná.

V této souvislosti Konzulární oddělení upozorňuje na nutnost předchozí registrace k podání žádosti o vlepení již dříve uděleného dlouhodobého pobytového titulu na e-mail varia_moscow@mzv.cz 

Do předmětu registračního mailu prosím uveďte jméno a příjmení žadatele tak jak je uvedeno v jejím/jeho cestovním dokladu a číslo jednací, jež je uvedeno na potvrzení o přijetí žádosti ke zpracování. K registračnímu e-mailu prosím nepřikládejte žádné přílohy.

K přijetí žádosti o vlepení již dřívě udělených dlouhodobých pobytových titulů je nutné doložení následujících dokumentů:

  1. Originál cestovního pastu žadatele, s nímž žadatel či jeho zákonný zástupce podal žádost o udělení dlouhodobého pobytového titulu (UPOZORNĚNÍ: platnost cestovního dokladu musí být minimálně o tři měsíce delší, nežli je platnost již dříve uděleného dlouhodobého pobytového titulu)
  2. Potvrzení o uhrazení konzulárního poplatku
  3. Potvrzení o uzavření cestovního zdravotního pojištění
  4. Potvrzení  zaměstnavatele (v případě že žádost o dlouhodobý pobytový titul byla podána před více než 90 dny - týká se pouze účelu pobytu zaměstnání)

Tyto žádosti jsou přijímány v určených úředních hodinách Konzulárního oddělení na základě výše popsané registrace. Vyřízení trvá 1-3 pracovní dny.

Vyplněnou žádost s potřebnými dokumenty a originálem cestovního dokladu lze také zaslat na adresu Konzulárního oddělení Velvyslanectví České republiky v Moskvě doporučeně poštou. Vyzvednutí cestovního dokladu je možné pouze osobně či zmocněnou třetí osobou na základě notářsky ověřené plné moci každý den od 13:30 - 14:30 hod.

přílohy

prohlášení zaměstnavatele/vzdělávací instituce 134 KB DOCX (FILE_TYPE_DOCX) 1.7.2020