česky  по-русски 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Vízový proces – aktuální informace

Datum znovuotevření konzulárních oddělení zastupitelských úřadů České republiky (dále jen „konzulátů“) na území Ruské federace není zatím přesně stanoveno, vše závisí na dalším vývoji epidemiologické situace v zemi.

Naší prioritou je zdraví jak žadatelů, tak pracovníků konzulátů. Lze předpokládat, že k znovuotevření by mohlo dojít ve druhé polovině léta 2020, pravděpodobně na přelomu měsíců července a srpna. O konkrétním termínu a rozsahu činnosti budete s předstihem informováni prostřednictvím webových stránek jednotlivých konzulátů.

Co se týká žadatelů o dlouhodobé pobytové tituly, jejichž žádosti v souvislosti s vyhlášením nouzového stavu v ČR již nebyly přijaty, jejich zápis zůstává zachován, není třeba zasílat nový objednávací e-mail.

Veškerou informaci, týkající se nového termínu podání žádosti, naleznete na webových stránkách příslušných úřadů (www.mzv.cz/moscow, www.mzv.cz/petersburg, www.mzv.cz/yekaterinburg ). Nové termíny budou stanoveny v chronologické pořadí tak, jak byli žadatelé původně zapsáni.

Upozorňujeme, že veškeré předkládané doklady nesmí být starší 180 dnů (s výjimkou cestovního pasu, matričních dokladů).

Nový zápis k podání žádostí o dlouhodobé pobytové tituly nebude po zahájení činnosti konzulátů do odvolání obnoven. O zahájení nového zápisu budou konzuláty informovat na svých webových stránkách.

Podání žádostí bude umožněno pouze těm kategoriím žadatelů, které jsou dány aktuálním Ochranným opatřením Ministerstva zdravotnictví ČR (aktuální ze dne 12. 06. 2020). Je možné, že ke dni znovuotevření konzulátů bude výčet kategorií odlišný, proto sledujte informace na stránkách konzulátů.

Do doby oficiálního oznámení o znovuotevření úřadů nebudeme z důvodu neúplnosti poskytovat informace o předpokládaném datu zahájení činnosti (což se týká i telefonických a e-mailových dotazů).