česky  по-русски 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Informace o vyškrtnutí ze zvláštního seznamu voličů vedeného zastupitelským úřadem

Je-li občan zapsán ve zvláštním seznamu voličů u zastupitelského úřadu v Moskvě a nehodlá-li zde již v budoucnu volit (např. z důvodu přesunu bydliště zpět do ČR), může požádat o vyškrtnutí ze zvláštního seznamu voličů a na základě potvrzení o vyškrtnutí volit následně v ČR.
 

Zastupitelský úřad provede vyškrtnutí voliče ze zvláštního seznamu voličů na základě žádosti voliče.

Žádost o vyškrtnutí voliče ze zvláštního seznamu voličů může být písemná nebo ústní.

  1. ústně může volič požádat o vyškrtnutí jen při osobní návštěvě zastupitelského úřadu; pracovník zastupitelského úřadu učiní o této skutečnosti záznam.
  2. uznat lze též žádost voliče o vyškrtnutí ze zvláštního seznamu voličů zaslanou elektronickou poštou opatřenou zaručeným elektronickým podpisem. Běžná žádost prostřednictvím e-mailu není dostačující z důvodu nedostatečné identifikace voliče a anonymity odesílatele. Přijmout lze rovněž žádost o vyškrtnutí ze ZSV, zaslanou e-mailem, jehož přílohou bude scan žádosti s úředně ověřeným podpisem žadatele. Telefonická žádost není přípustná.

K žádosti lze využít tohoto formuláře (DOC, 28 KB) či je možno sepsat žádost volně.

Vyškrtnutí lze provést nejpozději 2 dny před prvním dnem konání voleb. Voliče, kterému byl vydán pro dané volby voličský průkaz, lze vyškrtnout jen tehdy, jestliže spolu s podáním žádosti o vyškrtnutí zastupitelskému úřadu vrátí vydaný voličský průkaz.

O vyškrtnutí vydá zastupitelský úřad potvrzení, které je nutno odevzdat buď před volbami obecnímu úřadu v ČR, v jehož územním obvodu má občan trvalý pobyt, nebo v den voleb okrskové volební komisi.