česky  по-русски 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zavedení kvót vládou České republiky ode dne 01.09.2019

Vláda České republiky s účinností od 1. 9. 2019 v rámci potřeby zajištění pracovních sil pro český trh práce a na to navazující koncept cílené ekonomické migrace rozhodla o zavedení kvót na příjem žádostí o zaměstnanecké karty a dlouhodobá víza za účelem podnikání, a to svým Nařízením vlády č. 220/2019 Sb. ze dne 26. 8. 2019.

Hlavním cílem koncepce cílené ekonomické migrace je posílit příliv kvalifikované pracovní síly z vybraných zemí do České republiky.

Pro zastupitelský úřad České republiky v Moskvě byla stanovena roční kvóta žádostí o dlouhodobá víza za účelem podnikání ve výši maximálně 100 zmíněných žádostí, a to včetně kvóty pro „Program klíčový a vědecký personál“ ve výši maximálně 50  žádostí.

Obě uvedené kvóty jsou nepřekročitelné, tj. zastupitelský úřad České republiky v Moskvě nesmí přijmout více žádostí, než jak je stanoveno nařízením vlády České republiky.

Obě kvóty budou rovnoměrně rozděleny do 12-ti měsíců (z toho 4-5 žádostí o dlouhodobá víza za účelem podnikání měsíčně).“