deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Aktuální podmínky pro cestování z Česka do Bavorska - Německo zpřísnilo pravidla pro vstup od 1.8.2021

Nově se zavádí povinnost, že všichni cestující do Německa musí mít potvrzení o testu, nebo očkování, nebo o prodělání nemoci COVID-19. Test musí mít všechny osoby, které dovršily 12 let. Test nesmí být starší než 48 hodin (antigenní) nebo 72 hodin (PCR). Osoby, které v posledních 10 dnech pobývaly na území rizikové země s nebezpečnou mutací viru mohou vstoupit pouze s testem (tj. očkování ani prodělání nemoci COVID-19 nemá váhu).

Výjimky z tohoto opatření jsou: 

- osoby, které rizikovou oblastí pouze bez zastávky projely 

- osoby, které pouze přestupují na letišti

- personál působící v dopravě  

- členové dipl. delegací do 72 hod. 

- osoby, které se jedou do Německa léčit kvůli COVIDu 

- osoby, které cestují do Německa, nebo do zahraničí na dobu kratší než 24 hod. 

- pendleři 

- policejní pracovníci ve výkonu služby 

- příslušníci zahraničních ozbrojených sil 

- pobyty do 72 hod u vysoce postavených členů diplomatického, nebo konzulárního sboru, nebo zástupců parlamentu nebo vlády 

- děti mladší 12 let

Registrační povinnost platí pouze pro cestující, kteří cestují z vysoce rizikové, nebo z rizikové oblasti s nebezpečnou mutací viru. 

Z nerizikové oblasti, nebo z běžné rizikové oblasti již není registrace vyžadována. 

Karanténní opatření platí vůči cestujícím, kteří přijedou z vysoce rizikové oblasti, nebo z rizikové oblasti s nebezpečnou mutací viru. Pro očkované osoby a osoby, které prodělaly COVID-19 se karanténní doba zkracuje na dobu dodání potvrzení o očkování, nebo prodělaní COVID-19. Pro testované osoby končí karanténa nejdříve po 5 dnech na základě předloženého testu. Pro děti do 12 let končí karanténa automaticky po 5 dnech. U ostatních po 10 dnech. 

Pro osoby cestující z rizikové země s nebezpečnou mutací viru je karanténní doba 14 dní. Zkrátit karanténní dobu mohou pouze tehdy, bude-li RKI prokázáno, že byly naočkováni látkou, která je účinná vůči mutaci. V opačných případech musí absolvovat 14denní karanténu. 

Nadále platí zákaz přepravy osob přepravci, kteří přijíždí z rizikových zemí s nebezpečnou mutací viru a nemají na území Německa trvalý pobyt.