deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Centrum Bavaria Bohemia (CeBB) funguje jako koordinační místo pro česko-bavorskou kulturní spolupráci

Dohoda mezi bavorským Ministerstvem pro vzdělávání a kulturu, vědu a umění (StMBW) a spolkem Bavaria Bohemia e.V., zřizovatelem Centra Bavaria Bohemia (CeBB) byla podepsána dne 12. prosince 2016 bavorským ministrem Dr. Ludwigem Spaenlem, Irenou Träxler, předsedkyní spolku Bavaria Bohemia e.V. a Hansem Eibauerem, ředitelem CeBB.

Přeshraniční kulturní spolupráce mezi Českou republikou a Svobodným státem Bavorsko získá své koordinační místo
Dohoda podepsaná dne 12. 12. 2016 se opírá o prohlášení podepsané dne 4. května 2015 bavorským ministrem Dr. Ludwigem Spaenlem a českým ministrem kultury Danielem Hermanem o budování a prohlubování spolupráce mezi oběma zeměmi ve všech oblastech kultury - od muzeí a galerií přes knihovny a památníky až po divadlo, operu, tanec, balet, kinematografii a hudbu. V prohlášení o záměru jsou jako faktory úspěchu pro přeshraniční spolupráci uvedeny kooperace uměleckých tvůrců, kulturních aktérů a kulturních institucí. 

Aby bylo zájemcům o kooperace usnadněno navazování vzájemných kontaktů, funguje Centrum Bavaria Bohemia (CeBB) v Schönsee jako koordinační místo pro kulturní spolupráci a je pro přeshraniční zájemce z řad kulturních aktérů k dispozici jakožto kontaktní místo.   

Zodpovědnost za koordinační místo nese Hans Eibauer, ředitel CeBB (e-mail: hans.eibauer@cebb.de, Tel. +49 (0) 9674 – 92 48 78). Dalšími kontaktními osobami jsou Tereza Pechová (e-mail: tereza.pechova@cebb.de, tel. +49 (0) 9674 – 92 48 77) a David Vereš (david.veres@cebb.de, Tel: +49 (0) 9674 – 92 48 79).

Tisková zpráva Centra Bavaria Bohemia v Schönsee ze 13.12.2016, další informace na webu 

www.bbkult.net