deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Eva-Maria Herath, ROFr. ©
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva generální konzulky v Bayreuthu

Generální konzulka Kristina Larischová navštívila dne 18. září 2020 město Bayreuth, kde jednala s předsedkyní vlády vládního okresu Horní Franky Heidrun Piwernetzovou a setkala se s vrcholnými představiteli Univerzity Bayreuth v čele s jejím prezidentem profesorem Stefanem Leiblem.

Centrálním tématem rozhovorů byl průběh koronavirové krize a možnosti lepší komunikace přes hranice pro nadcházející období boje s epidemií. Během setkání s předsedkyní Heidrun Piwernetzovou hovořila K. Larischová rovněž s jednatelem společnosti Pablem Schindelmannem o průběhu realizace Týdnů přátelství Selb-Aš 2023 a vyslechla si prezentaci od ředitele společného sekretariátu Evropské územní spolupráce (ETZ) Dr. Lukáše Kaňky k současným programovým prioritám. Kompletní obrázek o aktivitách okresu Horní Franky s Českem doplnil ředitel vládního úřadu Jochen Uebelhoer představením centrálních aktivit Euregia Egrensis.  

Prezident Univerzity Bayreuth profesor Stefan Leible společně s viceprezidentem pro mezinárodní spolupráci profesorem Thomasem Scheiblem a dalšími zástupci vedení univerzity představili generální konzulce profil a klíčové studijní obory univerzity se zvláštním zaměřením na projektovou spolupráci s českými výzkumnými centry a vysokými školami. Potvrdili také zájem o české studenty, kterých dosud studuje na Univerzitě Bayreuth ve srovnání s jinými zahraničními studenty překvapivě velmi málo. Univerzita Bayreuth si vede výborně v mezinárodních srovnáních a vyniká nad jiné interdisciplinaritou nabízených studijních oborů. 

Zápis do Zlaté knihy Univerzity Bayreuth

Zápis do Zlaté knihy Univerzity Bayreuth

prof. Brueggemann, Leible, Scheibel, GK Larischova, Roy

prof. Brueggemann, Leible, Scheibel, GK Larischova, Roy