deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: pexels
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česko-bavorská konference ke kybernetické bezpečnosti 27. dubna v bavorském Chamu

Rekordní škody způsobené kyberútoky a také rekordní investice do ochranných řešení  - kybernetická bezpečnost se stala i v Bavorsku jednou z priorit, což představuje příležitost pro české firmy a také pro spolupráci českých a bavorských vědeckých a státních institucí. „Česko-bavorská konference ke kybernetické bezpečnosti“ poskytne 27. dubna příležitost pro navázání této spolupráce.
 

Kybernetická bezpečnost se stala i v Bavorsku jedním z klíčových témat. Počet kyberútoků na bavorské firmy v období koronavirové pandemie výrazně vzrostl. Dle průzkumu místní obchodní komory se již více než jedna třetina firem stala obětí kybernetického útoku. Zasaženy byly nejen velké koncerny, ale i  řada malých podniků. Celkově v Německu dle studie Svazu Bitkom způsobily kyberútoky v roce 2020 škodu ve výši 223,5 mld. eur – více než dvojnásobek ve srovnání s rokem 2019.

Bavorské firmy výrazně zvyšují investice do ochrany svých systémů. Bitkom odhaduje za rok 2021 investice firem do kybernetické bezpečnosti v Německu na rekordních 6,2 mld. eur. Mnoho firem hledá vhodné poskytovatele ochranných řešení a aplikací, což představuje příležitost pro české firmy.

Generální konzulát ČR v Mnichově pořádá spolu s Bavorskou státní kanceláří, platformou Bayern Innovativ, Česko-bavorskou vysokoškolskou agenturou a Obchodní komorou Regensburg Česko-bavorskou konferenci na téma kybernetické bezpečnosti, která se bude konat 27. dubna v bavorském Chamu. Setkání se zúčastní unikátní sestava zástupců firem, výzkumných a vědeckých center a také státních institucí. Z vědeckých institucí přivítáme mimo jiné profesora Dominique Schrödera z Univerzity v Norimberku, profesora Stefana Katzenbeissera z Univerzity v Pasově a zástupce českých firem, dále též MUNI a ČVUT. Ze státních institucí se zúčastní např. zástupce z bavorského Státního úřadu pro IT bezpečnost.

Konference představuje jedinečnou možnost pro české poskytovatele kyberbezpečnostních řešení představit své produkty potenciálním zákazníkům. Dále je také příležitostí pro české vědecké a státní instituce navázat kooperaci s bavorskou stranou a podělit se o vzájemné zkušenosti a postupy.

Setkání se koná za finanční podpory Ministerstva průmyslu a obchodu ČR v rámci programu projektů ekonomické diplomacie Ministerstva zahraničních věcí ČR. Hlavním tématem konference jsou kyberbezpečnostní řešení v oblastech autonomní mobility a smart technologií. Tyto dva sektory mají velký inovativní potenciál a jsou zároveň zvlášť náchylné na kybernetické útoky.

V případě zájmu o účast nás prosím kontaktujte na e-mailovou adresu: jan_kreuter@mzv.cz.

Autor: Petr Janoušek, ekonomický expert GK Mnichov.