deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česko-bavorské kooperační rozhovory na MSV v Brně

Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně
Kooperační rozhovory 10. října 2017, 9-11 hod.

Svobodný stát Bavorsko patří k nejdynamičtějším a nejúspěšnějším hospodářským střediskům na světě. Za to vděčíme moderní, diferencované hospodářské struktuře a našim inovativním, mezinárodně velmi dobře prosperujícím, malým i středním firmám. Bavorské výrobky a služby se vynikajícím způsobem osvědčují v mezinárodní konkurenci. To se také odráží v objemu vývozu, který se v posledním roce zvýšil o 2,5%, na téměř 183 miliard eur. Strojírenství, jako jedno z nejsilnějších odvětví v Bavorsku, přispívá rozhodujícím způsobem k tomuto úspěchu 75% vývozní kvótou. 

Od vstupu České republiky do EU v roce 2004 a dohody o volném pohybu pracovníků v roce 2011 dosáhl objem obchodu mezi Bavorskem a Českou republikou v posledním roce téměř 19,5 miliard eur, čímž se více než zdvojnásobil. Česká republika je zdaleka nejdůležitějším obchodním partnerem Bavorska v celé středovýchodní a východní Evropě a je celosvětově na 6. místě nejdůležitějších bavorských obchodních partnerů. 

Geografickou a kulturní blízkostí ke Svobodnému státu Bavorsko, produktivními pracovními silami a dlouholetou průmyslovou tradicí je Česká republika stejně obchodním partnerem tak i investiční oblastí atraktivní pro bavorské firmy. V našich bilaterárních vztazích hrají stále důležitější roli témata Digitalizace a Průmysl 4.0.
Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně, jako největší průmyslový veletrh ve střední Evropě s velkou mezinárodní účastí, poskytuje firmám perfektní možnost se na této platformě prezentovat a navazovat kontakty.

Na MSV přijede i početná delegace vedená státním tajemníkem Bavorského státního ministerstva hospodářství a médií, energie a technologie Franzem Josefem Pschiererem.

Firmy zastoupené na kooperačních rozhovorech:

Zastoupené instituce:


Kontakt - kooperační burza:  

David Parkmann, tel. 221 490 317

Martin Marek, tel. 221 490 319

Kontakt - cesta bavorské delegace:

Barbara Vávra, tel. 221 490 334

 

Text a další informace: Česko-německá obchodní a průmyslová komora Praha