deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: CzechTourism
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česko partnerskou zemí na veletrhu F.RE.E. Mnichov

Generální konzulka České republiky v Mnichově Kristina Larischová se zúčastnila slavnostního zahájení letošního ročníku nejvýznamnějšího bavorského veletrhu pro cestování a volný čas F.RE.E. Partnerskou zemí veletrhu bylo letos Česko. Propagace Česka jako partnerské země a doprovodné akce na veletrhu byly spolufinancovány z prostředků Projekty ekonomické diplomacie PROPED.

Veletrh proběhl ve znamení rekordní návštěvnosti. Během pěti dnů trvání veletrhu (20. -24. 2.) zavítalo do mnichovských veletržních hal více než 140 000 návštěvníků. Veletrh byl navíc svou rozlohou a nabídkou největší ve své historii – na více než 88 000 m2 se představilo 1300 vystavovatelů ze 70 zemí světa. Své nabídky a produkty představovali vystavovatelé v sedmi tematických oblastech: cestování, okružní plavby, karavany a kempování, cyklistika, vodní sporty, outdoor nebo zdraví a welness.

Přestože se veletrh F.RE.E. Mnichov řadí svým charakterem mezi regionální veletrhy cestovního ruchu, v posledních letech nabývá na oblíbenosti mezi zahraničními vystavovateli. Pro Česko je díky krátké dojezdové vzdálenosti bavorský region jedním z nejdůležitějších v rámci Německa, o čemž svědčí i zastoupení českých firem na veletrhu. Ve společné expozici Česka zajištěné agenturou CzechTourism se prezentovalo celkem 23 vystavovatelů, převážně zástupců regionů a lázeňských subjektů, jako např. Karlovarský, Plzeňský a Ústecký kraj, ale také firmy jako Orea Hotels, Pivní lázně Praha, Léčebné lázně Mariánské lázně nebo King´s Resort Rozvadov. Kraje a firmy ocenily jednotnou a výraznou prezentaci pod logem České republiky a přímá setkání s potenciálními a stávajícími zákazníky, stejně jako setkání s jinak těžko dostupnými případnými partnery při zajišťování turistických a pobytových zakázek v Česku.

Česko bylo na veletrhu takřka nepřehlédnutelné, a to i díky rozsáhlé bannerové reklamě rozmístěné po celém areálu výstaviště. Ve spolupráci s Českými centry byla pro návštěvníky ve vstupní hale veletrhu připravena také interaktivní výstava umožňující seznámení s vybranými osobnostmi české vědy a kultury i jednotlivými vynálezy. Návštěvníci se mohli v prostorách veletržní restaurace seznámit také s českou gastronomií a zasoutěžit si o některý z pobytů v Česku.

Prezentaci Česka pozitivně zhodnotila generální konzulka České republiky v Mnichově, paní Kristina Larischová, za jejíž účasti proběhlo slavnostní zahájení veletrhu: „Agentura CzechTourism zorganizovala partnerskou účast Česka na největším bavorském veletrhu pro turistiku a volnočasové aktivity F.RE.E v únoru 2019. Jsem potěšena, že tak komplexní projekt s rozpočtem téměř 1,5 mil. Kč našel nadšenou odezvu u oficiálních představitelů bavorského parlamentu a administrativy, kteří se zahájení české prezentace zúčastnili."

Příští, jubilejní – padesátý ročník veletrhu se koná ve dnech 19. – 23. února 2020 a na webových stránkách veletrhu (www.free-muenchen.de) je možné registrovat se již nyní, stejně jako získat další informace.

Text: Tereza Matějková, vedoucí oddělení veletrhů CzechTourism, Jan Kreuter, Generální konzulát ČR v Mnichově
E-mail: matejkova@czechtourism.cz
www.czechtourism.cz

slavnostní zahájení veletrhu

slavnostní zahájení veletrhu

ceska expozice

ceska expozice

 

zahajeni ceske expozice

zahajeni ceske expozice