deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: GK Mnichov
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

CZECH STARTUP DAY - České startupy se zúčastnily Demo Night

V rámci projektu ekonomické diplomacie PROPED pozval Generální konzulát České republiky v Mnichově společně s agenturou CzechInvest a Prague Startup Center zástupce českých startupů do Mnichova. V rámci programu absolvovaly startupy na míru šitý seminář připravený inovačním centrem UnternehmenTUM. Po interakci s bavorskými startupy se čeští zástupci přesunuli na veletrh Demo Night, kde se úspěšně prezentovali před bavorskými návštěvníky. Vše proběhlo dne 13. listopadu 2019.
 

Celé odpoledne a večer provázela inovační a neformální atmosféra. Zúčastněné startupy se staly pionýry, kteří se zúčastnili nultého ročníku CZECH STARTUP DAY v Bavorsku. V nové a rostoucí industriální části Mnichova Werksviertel byl pro ně připraven centrem UnternehmerTUM seminář k bavorskému startupovému prostředí a jeho možnostech.

Nejdříve se čeští zástupci dozvěděli informace o inovačním centru UnternehmerTUM (zřizované TUM - Technickou univerzitou Mnichov) a jeho práci (i.unternehmertum.de). Dále byl zástupcem firmy Venture Consultant představen jeden z jejich programů XPRENEURS (www.xpreneurs.io), který cílí právě na zahraniční startupy a  který nabízí 3-měsíční inkubátor pro jejich úspěšný rozvoj. Jako bonus se následně představili zástupci dvou bavorských startupů, odchovaných právě tímto inovačním centrem. Jednalo se o startup Convaise  (www.convaise.com) a Testifi (www.testifi.io), které předaly své cenné zkušenosti českým startupům. Seminář vyvrcholil občerstvením, kde všichni zúčastnění dostali příležitost se v uvolněné atmosféře neformálně pobavit.

Seminar

Seminar

Po semináři nabitém informacemi se české startupy konečně mohly předvést na veletrhu Demo Night, který je organizovaný vládní organizací BayStartUP. Veletrh, kde vystavovalo na 70 startupů, navštívilo na 800 lidí. Moto veletrhu bylo „dotknout se a vyzkoušet si“, čímž se návštěvníci dostali k novým technologiím blíže než jindy. Akci zahájila bavorská ministryně pro digitalizaci Judith Gerlachová slovy: „Bavorsko je zemí startupů a my chceme naše startupy propagovat ještě intenzivněji. Proto v rámci Hightech Agendy zřizujeme další startovací fond s objemem 50 milionů EUR“.

ProtoPrint

ProtoPrint

Celá akce proběhla velmi dynamicky a české startupy se na veletrhu rozhodně nenudily. Díky vysoké účasti byly naopak neustále obklopeny zájemci, kteří se chtěli seznámit s vystavujícími a jejich produkty. Účast na veletrhu a vlastně na celém programu byla pro startupy zdarma.

Ministryně Gerlachová

Ministryně Gerlachová

České startupy ocenily jednak informace o práci a programech inovačního centra UnternehmerTUM, získané kontakty na potenciální zákazníky, spolupráci či investory na veletrhu a nakonec i celou organizaci projektu. Celé akce se také zúčastnili zástupci české agentury CzechInvest.

Na příští rok se plánuje podobná akce a Generální konzulát České republiky rád přivítá další řadu českých startupů. Všem zúčastněným děkujeme za organizaci a spolupráci.