deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Google otevírá v Mnichově novou pobočku

Nová budova vývojového centra firmy v blízkosti hlavního nádraží bude spolu s Hamburkem největší pobočkou koncernu Google v Německu, specializovat se bude na produkty ochrany dat. Dnešní počet 400 zaměstnanců by měl do dvou let narůst na dvojnásobek – 800 zaměstnanců a stát se tak po curyšské pobočce Google s patnácti sty zaměstnanci druhým největším sídlem firmy v Evropě.   
 

V Mnichově měl Google pobočku od r. 2006 v centru města. Nové sídlo firmy Google v Mnichově v Erika-Mann-Strasse se pyšní nejen moderní architekturou, ale především pro firmu typickou koncepcí kreativního inovativního pracoviště se zcela flexibilní pracovní dobou a sociálními vymoženostmi typu masáží, fitness centra a basketbalového hřiště či konzumace v kantýně pro zaměstnance zdarma.   

Dle vyjádření viceprezidenta firmy pro Německo a Střední Evropu P. Justuse počítá Google s kooperací s velkými v Mnichově sídlícími koncerny jako např. Siemens či BMW (operační systém Android v aplikacích pro automobilový průmysl), ale i s podporou malých inovativních firem a start-upů v oboru např. formou spolupráce na vývoji nových navigačních programů, aplikací a her na bázi Androidu. Vedle vývoje produktů ochrany dat se v Mnichově pracuje např. na vývoji prohlížeče firmy Google Chrome.

Spolu s nedávným otevřením nového kompetenčního centra pro inteligentní řešení IBM v Mnichově a mohutnou bavorskou digitalizační kampaní a státem zřízeným Centrem digitalizace Bavorska tak roste význam bavorské metropole coby atraktivního evropského i světového centra oboru ICT. Bavorští politici rovněž vítají možnost úzké kooperace firmy Google s vědecko-výzkumným areálem oboru ICT v Garchingu na severu Mnichova v rámci spolkové digitalizační kampaně „Průmysl 4.0“.  

 

Mnichovský primátor D. Reiter a bavorská ministryně hospodářství I. Aigner/ová s viceprezidentem Google Deutschland P. Justusem a vedoucím vývojového centra W. Holfelderem v nových prostorách firmy.