deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

IHM 2015 - 64. mezinárodní veletrh řemesel (11.-17.3.2015, Mnichov)

Mnichovský veletrh IHM  je největším a nejstarším (od r. 1949) řemeslnickým veletrhem na světě, zaměřeným na malé a střední firmy. Letos se jej účastní přes 1.000 vystavovatelů z 20 zemí, mj. i 32 českých firem v rámci projektu SVV CzechTrade.
 

Oborově je veletrh členěn na umělecká řemesla, vybavení interiérů, dílenské vybavení, tepelnou techniku a stavební řemesla a zahradu. Nabídka techniky, strojů, zařízení a hotových výrobků se představuje na výstavní ploše 120.000m2. Současně s veletrhem IHM se koná Mezinárodní veletrh zahrady GARTEN, kde prezentuje 150 vystavovatelů sazenice, květiny, zahradní nábytek, doplňky a vybavení pro zahradu. Veletrhy si každý rok prohlédne přes 150.000 návštěvníků.

Vysokou prestiž má veletrh i v Bavorsku a Německu samotném – letos jej do Mnichova přijela zahájit kancléřka A. Merkelová v doprovodu H. P. Wollseifera, prezidenta Centrálního svazu německých řemesel. V rámci veletrhu jsou rovněž pravidelně udělovány tzv. „Spolkové“ a „Bavorské státní řemeslnické ceny“, letos je za kreativní nápady, pragmatická řešení a vynikající kvalitu v rámci letošního veletržního hesla „Nejlepším nástrojem je vášeň“ obdrželo celkem 30 firem, mezi nimi i dvě britské, jedna jihokorejská a jedna italská firma. Spolkovou cenou bylo oceněno deset německých firem, např. rodinné truhlářství ze Schwarzwaldu, vyrábějící dřevěné ergonomické židle či pokrývačská firma, jež vyvinula nový systém pokládky povětrnostně odolných střešních krytin. 

Další informace o veletrhu IHM na webu www.ihm.de