deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Fotostudio Kraus
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Mariánskolázeňské dialogy prohloubily přeshraniční spolupráci

Řemeslnická komora Dolní Bavorsko-Horní Falc Regensburg pořádala v Mariánských Lázních již 12. Mariánskolázeňské dialogy. Akce se zúčastnilo na 180 odborníků z různých oblastí hospodářství, vzdělávání, státní správy, pracovních a kontrolních úřadů, institucí a ministerstev z Čech, východního Bavorska, Rakouska a Slovenska.

Ucastnici

Ucastnici

Vzájemně se ve třech pracovních skupinách seznámili se současnou situací v příhraničních regionech. Předali si zkušenosti, diskutovali a společně hledali a navrhovali různá řešení a cesty pro zlepšení spolupráce a pro praktické uplatnění směrnic EU, zejména nové směrnice pro vysílání pracovníků. Dále se jednalo o získávání a udržení odborných pracovních sil a o digitalizaci ve školství.

Zdravice

Zdravice

V Mariánských Lázních účastníky přivítal 1. místostarosta Zdeněk Král a také 1. náměstek hejtmanky Karlovarského kraje Martin Hurajčík. Oba vyzdvihli důležitost přeshraniční spolupráce a udržování navázaných dobrých kontaktů. Za Generální konzulát České republiky v Mnichově pozdravil přítomné konzul Jan Kreuter.

Další informace k Mariánskolázeňským dialogům najdete na internetu pod www.hwkno.de/marienbadergespraeche.

Leitner Kreuter

Leitner Kreuter