deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: GK Mnichov
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva české delegace v „digitálních vesnicích“ v Dolním Bavorsku

V rámci aktivit Česko-bavorského smart regionu se konala 21. a 22. června návštěva českých starostů, zástupců regionálních rozvojových agentur, klastrů a firem do „digitálních vesnic“ v Dolním Bavorsku. Čeští zástupci měli skvělou možnost vidět v praxi projekty smart technologií, získali řadu podnětů pro své budoucí aktivity a domluvili se na spolupráci s bavorskými aktéry, mimo jiné v oblasti zdravotnictví.
 

Delegační jízda byla organizována Generálním konzulátem ČR v Mnichově spolu s klastrem Chytrý Plzeňský kraj, zástupci projektu Smart Akademie, agenturou Bayern Innovativ, Es geht! GmbH, bavorskými vysokými školami a obcemi. Navštíveny byly vesnice a dvě vysoké školy v okresu Freyung-Grafenau u Bavorského lesa.

Cesta začala v obci Spiegelau, kde byly účastníkům představeny projekty digitalizace v komunální správě, mimo jiné digitální nástěnka obce a aplikace obecního úřadu. Delegace se poté přesunula na tamní stavební dvůr a seznámila se s využitím smart technologií ve vodohospodářství a ve stavebnictví. První den byl zakončen prohlídkou technologického campusu ve městě Grafenau, kde profesorka Diane Ahrensová se svým týmem informovala o výzkumných projektech a aktivitách, např. ve zdravotnictví, školství, vzdělávání seniorů a datové analýze.

22. června delegace nejprve navštívila obec Neuschönau, kde starosta představil smart technologie na obecním úřadě, mimo jiné se zaměřením na efektivní využití energií. Poté následovala prohlídka technologického campusu ve Freyungu, kde profesor Wolfgang Dorner seznámil účastníky s výzkumem v oblastech mobility, vodohospodářství a výstavby 5G sítí. Akce se zúčastnil také Bezirkstagspräsident regionu Dolní Bavorsko a starosta Freyungu Dr. Olaf Heinrich, který představil projekty ve Freyungu a svou vizi pro celý region.

Setkání se konalo za finanční podpory Ministerstva průmyslu a obchodu ČR v rámci programu projektů ekonomické diplomacie Ministerstva zahraničních věcí ČR.

 

Digitální nástěnka v obci Spiegelau

Digitální nástěnka v obci Spiegelau