deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Norimberský veletrh hraček a české firmy

Letošního 69. ročníku Veletrhu hraček v Norimberku se od 31. ledna do 4. února 2018 tradičně účastní vysoký počet českých vystavovatelů – zastoupeno je zde 44 firem včetně Svazu českých a moravských výrobních družstev a agentury CzechTrade.  

Na světovém odborném veletrhu hraček v bavorském Norimberku prezentuje v r. 2018 své výrobky 2.902 vystavovatelů ze 68 zemí, očekává se kolem 73.000 návštěvníků. Vedle tradičních světových hračkářských firem se zde každoročně představují originální nováčci, letos zde bude mít premiéru 100.000 nových výrobků. Inovativním novým produktům udílí vedení veletrhu prestižní cenu „ToyAward“, jež se těší pozornosti médií a pro vítěze je dobrou reklamou. Hlavní trendy oboru jsou letos charakterizovány hesly „Explore Nature“, „Just for Fun“ a „Team Spirit“.

Veletrh vykazuje vysokou návštěvnost odborné veřejnosti - nákupčích obchodních řetězců, nezávislých obchodníků a novinářů, díky tomu je nejdůležitější událostí hračkářského oboru ve světě. Zde se rodí trendy nadcházejícího roku a navazují kontakty, to vše v přátelské a kreativní atmosféře pod heslem „The Spirit of Play“.

Veletrh letos nabízí tři zvláštní přehlídky – novinkou je pódium „Toys meet Books“, pokračují vloni zavedené sekce „Tech2Play“ s kategoriemi elektronických mazlíčků, robotických hraček, RC dronů, virtuálních her a 3D-tisku a výstavní plocha produktů pro miminka.  

V prostoru „Toy Business Forum“ prezentují národní i mezinárodní odborníci z branže obchodní know-how ve stručných přednáškových blocích. Obchodníci a nákupčí zde mohou získat informace o trhu s hračkářským zbožím a jeho vývoji, jakož i praktické tipy pro marketing a prodej. Témata prezentací se každý den mění a jsou doprovázena příklady dobré praxe. Zajímavá je pro vystavovatele přítomnost zástupců licenční asociace LIMA, s nimiž lze na místě konzultovat postup udělení licence pro nové výrobky.

Velký zájem českých a moravských firem o veletrh ilustruje letošní vysoká účast 44 vystavovatelů z České republiky, naše firmy mají navíc výhodu dobré dopravní dosažitelnosti veletrhu. Nové trendy a inovace ve výrobě hraček jsou patrné i mezi přítomnými českými firmami – vedle tradičních výrobců dřevěných a textilních hraček se zde letos představí i české novinky v oblasti 3D tisku, RC modelů či mobilních herních aplikací.   

Seznam českých vystavovatelů na veletrhu Spielwarenmesse 2018 (PDF, 34 KB)

Další informace: https://www.spielwarenmesse.de

Lydie Holinková, Generální konzulát Mnichov