deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Nová letecká linka Brno - Mnichov

Prvním letem přicestovala do Mnichova delegace Jihomoravského kraje vedená krajským hejtmanem Michalem Haškem. Delegace vedla v Mnichově jednání s  představiteli zdejšího letiště a se zástupci Bavorské státní kanceláře, Bavorského ministerstva hospodářství a Průmyslové a hospodářské komory Mnichov/Horní Bavorsko.
 

Nová linka, provozovaná společností bmi regional ve spolupráci s leteckou společností Lufthansa, umožní cestovatelům z Brna přestup v Mnichově na desítky spojení do celého světa a na druhé straně nabídne zahraničním podnikatelům, obchodníkům i turistům rychlé spojení do moravské metropole. Slavnostního prvního letu se vedle představitelů obou společností zúčastnila delegace Jihomoravského kraje vedená krajským hejtmanem Michalem Haškem a vedoucí pracovníci Letiště Brno, druhého největšího letiště v ČR. Na mnichovském letišti delegaci přivítali zástupci GK Mnichov a slavnostním přestřižením pásky byl pak provoz linky slavnostně zahájen.

Delegace JM kraje se následně setkala k rozhovoru s představiteli Letiště Mnichov, které patří s 32.000 zaměstnanci k významným bavorským hospodářským subjektům. Jeho majoritním vlastníkem je Svobodný stát Bavorsko, menšinovými pak SRN a město Mnichov.

Svou návštěvu v Mnichově využila jihomoravská delegace k neformálnímu setkání se zástupci Bavorské státní kanceláře, Bavorského ministerstva hospodářství a Průmyslové a hospodářské komory Mnichov/Horní Bavorsko. Setkání připravené GK Mnichov ukázalo zájem obou stran o možnou spolupráci, především v oblasti hospodářství, vědy, výzkumu a inovací i středního a vysokého školství. Lepším kontaktům podle bavorské strany významně napomůže přímá letecká linka Brno – Mnichov.

Další informace k lince Brno - Mnichov na webové stránce Letiště Brno - Tuřany.