deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ ČR Berlín
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Nový prezident Obchodní a průmyslové komory na návštěvě v Berlíně

Delegace Obchodní a průmyslové komory (IHK) v Řezně s působností pro Horní Falc/Kehlheim navštívila 18. září 2018 v Berlíně J.E. velvyslance ČR p. Tomáše Jana Podivínského.  IHK, která slaví letos 175. jubileum svého založení králem Ludvíkem I., zvolila svého nového prezidenta: pan Michael Matt, úspěšný ředitel a majitel sítě obchodů s oční optikou vykonal u p. velvyslance nástupní návštěvu - silný signál směrem k sousednímu Česku, se kterým členy IHK pojí úzké vazby.

Účastníci rozhovoru na českém velvyslanectví v Berlíně (na fotografii zleva doprava: zástupce velvyslance Milan Čoupek, vedoucí pobočky IHK Cham Richard Brunner, J.E. velvyslanec Tomáš J. Podivínský, generální konzulka se sídlem v Mnichově Kristina Larischová, nově zvolený prezident IHK Michael Matt, ředitel IHK Řezno Juergen Helmes) se bavili o aktivitách, prioritách a plánech do budoucna, které má IHK Řezno, její pobočka v Chamu a také jediná existující pobočka na českém území IHK se sídlem v Plzni.     
"Je důležité vyzdvihnout úspěch česko-německé hospodářské a obchodní spolurpáce jakožto pozitivní příklad a dál pracovat ku prospěchu dobrého sousedství ve sjednocené Evropě!"