deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: bayern innovativ
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Online konference Česko-bavorského chytrého regionu

Generální konzulát Mnichov zorganizoval společně s agenturou Bayern Innovativ a Digitalisierung Zentrum. Bayern online konferenci zaměřenou na podporu spolupráce mezi českým a bavorskými aktéry v oblasti chytrých technologií, a to v rámci své dlouhodobé strategie vytvoření tzv. česko-bavorského Smart regionu.

Konference se za Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky zúčastnil i náměstek ministra p. Petr Očko, který přiblížil význam výstavby 5G koridoru mezi Prahou a Mnichovem pro další technologický rozvoj regionu. Rozšíření smart řešení může být posílením argumentu pro Evropskou komisi, aby tento koridor zařadila mezi oblasti prioritní podpory.

24 účastníků diskutovalo o aktuálním stavu využití smart technologií a státních a soukromých aktivitách na jejich podporu. V rámci národních skupin identifikovali účastníci oblasti zájmů a pak z nich všichni společně vybrali 3 klíčové segmenty, ve kterých budou uskutečňovat společné konkrétní projekty – 5G síť, spolupráce při zřízení testovacího polygonu a datová geografická infrastruktura. Mezi další diskutované oblasti patřily digitalizace venkova, využívání chytrých energetických sítí, správa měst a obcí s využitím umělé inteligence nebo využití 5G při rozvoji telemedicíny.

Platforma česko-bavorský Smart region touto akcí nekončí, podobná akce se zaměřením na konkrétní kroky se bude konat 12. prosince.