deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Broadway Palace
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Palác Broadway – jedinečná kulturní památka v centru Prahy a unikátní investiční příležitost

ÚZSVM nabízí ve výběrovém řízení s elektronickou aukcí k prodeji Palác Broadway. Nový majitel v této aukci získá výjimečný areál v nejlukrativnější části Prahy.

Funkcionalistická stavba architektů Bohumíra Kozáka a Antonína Černého, která leží mezi ulicemi Na Příkopě a Celetná, je tvořena třemi propojenými trakty a pochází ze 30. let 20. století. Dům patří k největším funkcionalistickým novostavbám v historickém jádru Prahy. Celý areál prošel v průběhu let několika rekonstrukcemi. Budova nejprve sloužila pro potřeby italských pojišťoven a v části komplexu se nacházely byty. Následně byla budova upravena k administrativním účelům. V suterénu budovy bylo v roce 1938 otevřeno kino Cinema Broadway s tehdy nejmodernějším projekčním a zvukovým zařízením. Po konci druhé světové války se kino přejmenovalo na Kino Sevastopol a ke svému původnímu názvu se kino vrátilo až po roce 1989. V současnosti tyto prostory využívá Divadlo Broadway.

Informace o prodeji

Dne 22. června 2021 byla vyhlášena elektronická aukce na prodej paláce Broadway. Samotná aukce započne 14. září v 9 hodin a potrvá do 16. září do 12 hodin. Do začátku aukce musí zájemci složit kauci ve výši 20 milionů korun. Nejnižší podání bylo stanoveno na 1 miliardu a 50 milionů korun. Jedná se o unikátní investiční příležitost a zároveň o prodej s nejvyšší vyhlášenou minimální cenou v historii ÚZSVM.

 

Prohlídka budovy pro zájemce je naplánována na:

  • 31. 8. 2021 ve 13:00

Více informací k tomuto prodeji naleznete zde.

Leták ke stažení je dostupný zde.

Více informací, jak se registrovat a zúčastnit aukce naleznete zde.