deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Pozvánka pro firmy na workshop k "zeleným" bateriím

Dne 19. února 2020 se Mnichově uskuteční mezinárodní workshop na téma „Zelené materiály pro baterie v programu EU Horizont 2020“ pořádaný Bavorskou výzkumnou aliancí, kterého se můžou zúčastnit české firmy, které hledají partnery na projekty v rámci výzkumu baterií nebo si chtějí vyměnit znalosti a zkušenosti.
 

Na začátku prosince 2019 schválila Evropská komise 3,2 miliardy EUR veřejné podpory pro celoevropský výzkumný a inovační projekt ve všech segmentech bateriového výzkumu a výroby. Tato iniciativa přináší nové možnosti financování pro evropské výzkumné pracovníky specializované na technologie baterií.

Bavorská výzkumná aliance a Inovační středisko Dánsko na základě této iniciativy pořádají mezinárodní workshop „Zelené materiály pro baterie v programu Horizont 2020“, který se koná 19. února 2020 v Mnichově. Cílem workshopu je sezvat a propojit výzkumné pracovníky nejen z akademické obce, ale i z průmyslu z různých regionů a zemí Evropy, aby vytvořili společné návrhy v rámci výzev programu Horizont 2020 se zvláštním zaměřením na baterie. Tato akce se zaměřuje hlavně na výzkumné pracovníky, kteří mají už konkrétní nápady na projekt a hledají mezinárodní projektové partnery.

Během workshopu mají české firmy možnost se setkat s jinými výzkumnými pracovníky, kteří pracují na bateriích. Dále mohou představit svoji firmu nebo projekt stylem "pitch talk" v délce 5 min. Na závěr mají šanci najít projektového partnera či vytvořit společné projekty v rámci následujících výzev, které vydává Horizont 2020:

Návrhy projektů musejí být odeslány do 21. dubna 2020.

Na workshop se přihlásilo již více než 50 firem z pěti různých zemí.

Více informací o workshopu naleznete zde a předběžný program naleznete zde.

Celá akce bude probíhat v angličtině. Účast je zdarma, ale je povinné se přihlásit. Registrace je možná do 3. února 2020 na stránkách Bavorské výzkumné aliance.