deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prezentace Future Forces Forum

Ve dnech 25. a 26. 1. 2016 proběhlo na Velvyslanectví ČR v Berlíně a na Generálním konzulátu ČR v Mnichově představení projektu Future Forces Forum.

Akci zahájili J. E. Jan Tomáš Podivínský, velvyslanec České republiky v Berlíně a J. E. Milan Čoupek, generální konzul České republiky v Mnichově. Jednotlivých prezentací se zúčastnili zástupci MO DEU, MZV DEU a průmyslových subjektů.   

FFF, mezinárodní platforma plně podporovaná MZV ČR, je zaměřená na současné a budoucí potřeby ozbrojených a bezpečnostních sil spojená s přehlídkou nejnovějších produktů a technologií. Prezentaci projektu provedl Pavel Zelenka, ředitel pro zahraniční záležitosti. Zdůraznil při ní úspěšné konání akce v roce 2014 a představil vylepšený a rozšířený koncept pro rok 2016 včetně logistických informací a speciální nabídky pro zahraniční partnery. Plánovaný program pro 19. - 21. 10. 2016 na PVA Expo Praha Letňany zahrnuje výstavu, kongres, konference, workshopy, galavečer a doprovodné akce NATO ve dnech 17. - 21. 10. 2016. FFF seskupuje armády a obranné struktury, ale také další státní bezpečností složky a instituce jako jsou Policie ČR, Hasičský záchranný sbor České republiky, Vězeňská služba ČR, celníci, a to včetně příslušných regionálních subjektů (Zdravotnická záchranná služba, Městská policie hlavního města Prahy atd.) a relevantní vědecko-výzkumné instituce a univerzity.

 

Následná diskuse odkryla specifické cíle FFF a zvláště témata aktuální pro přítomné firmy a další zahraniční subjekty – kybernetickou bezpečnost, medicínské prostředky, ochranu proti zbraním hromadného ničení, vybavení a ochranu vojáka/policisty, příležitosti pro menší a střední firmy, přítomnost zástupců projektu vojáka 21. století a možné přínosy pro univerzity a organizace zaměřené na inovace a výzkum. P. Zelenka všechny dotazy přesvědčivě zodpověděl a vyzval účastníky ke komunikaci jejich potřeb a očekávání, které se organizátoři pokusí maximálním způsobem naplnit. Závěrem zmínil společnost LOM Praha, s.p. jako generálního partnera projektu FFF, společnost VOP CZ, s.p., jako partnera projektu FFF a České vysoké učení technické Praha jako generálního R&D partnera. Uvedl i význam spolupráce s Univerzitou obrany v Brně, Technickou univerzitou v Liberci a Vysokou školou báňskou v Ostravě především při přípravě odborného programu projektu FFF. Významným partnerem pro projekt FFF je například kancelář prezidenta české republiky, z oblasti vládních organizací jsou především Úřad vlády České republiky, Ministerstvo zahraničních věcí ČR, Ministerstvo obrany ČR prostřednictvím Sekce průmyslové spolupráce a řízení organizací MO, GŠ AČR, Ministerstvo průmyslu a obchodu, Czech Trade, Czech Invest, Ministerstvo vnitra ČR, Policie ČR, HZS ČR, GŘ vězeňské služby, Ministerstvo dopravy ČR, Úřad civilního letectví, Řízení letového provozu, Letiště Praha, a.s., České aerolinie, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstvo zdravotnictví, Ministerstvo životního prostředí, Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu, Národní bezpečnostní úřad a celá řada dalších subjektů, jako je např. NATO JCBRN D COE ve Vyškově, Multinational Logistics Coordination Centre v Praze, Český hydrometeorologický ústav či Magistrát hlavního města Prahy.“

 

Více informací:

Pavel Zelenka, ředitel pro zahraniční záležitosti FFF

Tel: +420 603 520 520

E-mail: zelenka@future-forces-forum.org, zelenka@natoexhibition.org