deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=88234534
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Příležitost pro výrobce a dodavatele ochranného vybavení v jižním Německu

Pro firmy, které vyrábějí ochranné pomůcky jako nosní a ústní roušky, ochranné štíty, ochranné stěny, jednorázové oděvy, dezinfekční prostředky či dýchací přístroje, se  v jižním Německu otevírá příležitost odbytu!
 
Generální konzulát ČR v Mnichově pro Vás připravil přehled situace.

Německo i nadále patří mezi země s nejvyšším počtem nakažených Covid-19. V zájmu snížení, nebo alespoň nezvyšování aktuálního počtu nakažených potřebuje Německo ochranné pomůcky a zařízení. Mezi nejvíce zasažené spolkové země patří právě Bavorsko a Bádensko-Virtembersko. Zároveň je v obou zemích od 27. dubna 2020 povinné nosit nosní a ústní ochranu při nakupování a jízdě hromadnou dopravou. Tudíž rapidně roste poptávka po ochranném vybavení a zdravotnickém materiálu.

Bavorský Státní úřad pro zdraví a bezpečnost potravin zveřejnil na svých stránkách kontaktní email beschaffungen-corona@lgl.bayern.de, na který mohou české firmy posílat nejen dotazy, ale i nabídky svých certifikovaných ochranných výrobků. Toto je jediná možnost, jak dodat certifikované výrobky do nemocnic, klinik a dalších zařízení v Bavorsku. Vše je regulováno centrálně. Nelze se obrátit individuálně s nabídkou např. na nemocnice. Výrobky jsou sváženy na jedno centrální místo, ze kterého putují tam, kam je potřeba.

Pro firmy, které vyrábějí necertifikované ochranné vybavení, především pro nelékařská zařízení, prodejny či pro MHD, vytvořila Asociace bavorského hospodářství (vbw) online platformu . Cílem je propojení poskytovatelů a uživatelů ochranných pomůcek. Každý se může na platformu přihlásit, a zadarmo tak prezentovat své zboží. Zároveň platforma poskytuje zájemcům přímý kontakt s příslušnými poskytovateli. Poskytovatelé mohou také své nabídky posílat na email asociace: beschaffung-corona@vbw-bayern.de.

Bádensko-Württembersko používá stejný centrální princip nákupu a prodeje ochranného materiálu jako Bavorsko. Ministerstvo sociálních věcí a integrace zveřejnilo telefonní kontakt a email pro výrobce a dodavatele, kteří tam chtějí dodávat zdravotní a ochranný materiál.

Kontakt na „Task-Force Beschaffung“ na Ministerstvu sociálních věcí a integrace:

Tel: +49 800 67 38 311 (Po – Pá 07:00 – 22:00 hod., So - Ne 09:00 – 18:00 hod.)

Email: angebote-corona@sm.bwl.de

Zde jsou body, které musí email s nabídkou obsahovat:

  1. Jméno a adresa poskytovatele

  2. Co je nabízeno

  3. Podrobnosti o dodávaném množství

  4. Podmínky dodání

  5. Cena podle množství zboží

  6. Certifikáty, obrázky, shoda s normami, informace o výrobku

Více informací zde v němčině.

Doporučujeme, aby veškerá komunikace probíhala v bezvadné němčině a aby v němčině byly ideálně i propagační a informační materiály.

 

Zpracovala: Zuzana Zechovská