deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Rekordní účast českých vystavovatelů na Veletrhu hraček v Norimberku

Letošního 68. ročníku Veletrhu hraček v Norimberku se od 1. do 6. února 2017 účastní rekordní padesátka českých vystavovatelů, mezi nimi i Svaz českých a moravských výrobních družstev a agentura CzechTrade.  

Na světovém veletrhu hraček v bavorském Norimberku prezentuje v r. 2017 své výrobky 2.871 vystavovatelů z šedesáti zemí, očekává se přes 70.000 návštěvníků. Vedle tradičních světových hračkářských firem se zde každoročně představují originální nováčci, letos zde bude mít premiéru 75.000 nových výrobků. Inovativním novým produktům udílí vedení veletrhu prestižní cenu „ ToyAward“, jež se těší pozornosti médií a pro vítěze je dobrou reklamou. Hlavní trendy oboru jsou letos charakterizovány hesly „Body and Mind“, „Girl Power“ a „Swap & Collect.

Veletrh vykazuje vysokou návštěvnost odborné veřejnosti - nákupčích obchodních řetězců, nezávislých obchodníků a novinářů, díky tomu je nejdůležitější událostí hračkářského oboru ve světě. Zde se rodí trendy nadcházejícího roku a navazují kontakty, to vše v přátelské a kreativní atmosféře pod heslem „The Spirit of Play“.

Nové technologie představuje futuristická výstavní plocha „Tech2Play“ s kategoriemi elektronických mazlíčků, robotických hraček, RC dronů, virtuálních her a 3D-tisku, vybízející ke hraní. Budoucí trendy a směr vývoje v hračkářském oboru lze vysledovat ve veletržní sekci „TrendGallery“, která je výkladní skříní hračkářského průmyslu se zvláštní sekcí New Exhibitor Center pro mladé startupové firmy.    

V prostoru „Toy Business Forum“ prezentují národní i mezinárodní odborníci z branže obchodní know-how ve stručných přednáškových blocích. Obchodníci a nákupčí zde mohou získat informace o trhu s hračkářským zbožím a jeho vývoji, jakož i praktické tipy pro marketing a prodej. Témata prezentací se každý den mění a jsou doprovázena příklady dobré praxe. Zajímavá je pro vystavovatele přítomnost zástupců licenční asociace LIMA, s nimiž lze na místě konzultovat postup udělení licence pro nové výrobky.

Velký zájem českých a moravských firem o veletrh ilustruje letošní rekordní účast padesáti vystavovatelů z České republiky, naše firmy mají navíc výhodu dobré dopravní dosažitelnosti veletrhu. Nové trendy a inovace ve výrobě hraček jsou patrné i mezi přítomnými českými firmami – vedle tradičních výrobců dřevěných a textilních hraček se zde letos představí i české novinky v oblasti 3D tisku, RC modelů či mobilních herních aplikací.    

Lydie Holinková, Generální konzulát Mnichov

Seznam českých vystavovatelů na veletrhu:

Spielwarenmesse 2017 CZ (PDF, 34 KB)