deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

S českými a bavorskými podnikateli diskutoval premiér o rozvoji spolupráce

Druhý den návštěvy předseda vlády Bohuslava Sobotky v Mnichově byl zaměřen na spolupráci v oblasti výzkumu a technologií a podporu obchodu a investic. Premiér Sobotka se setkal také se zástupci bavorského Zemského sněmu.
 

Předseda vlády ČR v pátek 11. března zahájil Česko-bavorský expertní seminář na téma spolupráce průmyslu a vědy. Tento seminář organizovala Průmyslová a obchodní komora a Řemeslnická komora Mnichova a Horního Bavorska a byly zde za přítomnosti expertů a českých a německých podnikatelů diskutovány možnosti, jak podpořit převádění výsledků vědy a výzkumu do praxe a jejich další uvádění na trh.

V Bavorském Zemském sněmu jednal předseda vlády ČR s předsedkyní Zemského sněmu paní Barbarou Stammovou. V rámci setkání se zástupci sociálnědemokratické frakce udělil předseda vlády ČR medaili Karla Kramáře čestné předsedkyni Seligerova sdružení paní Olze Sipplové, a ocenil tak její nasazení a vytrvalost, se kterými se celoživotně zasazuje o demokratické hodnoty a sbližování mezi Čechy a Němci.

Ve druhé části dne premiér navštívil podnikatelský kampus Ludwiga Bölkowa v Ottobrunnu, kde bylo za jeho přítomnosti podepsáno Memorandum o porozumění mezi agenturou CzechInvest a společností Anwendungszentrum Oberpfaffenhofen za účelem podpory spolupráce při zakládání podnikatelských inkubátorů Evropské výzkumné agentury v České republice.

Tisková zpráva a foto Úřadu vlády ČR

Návštěva laboratoře  Algentechnikum v kampusu Ludwiga Bölkowa.

Návštěva laboratoře  Algentechnikum v kampusu Ludwiga Bölkowa.

Podpis memoranda o spolupráci Anwendungszentrum Oberpfaffenhofen a CzechInvest.

Podpis memoranda o spolupráci Anwendungszentrum Oberpfaffenhofen a CzechInvest. 

Kampus Ludwiga Bölkowa v Ottobrunnu u Mnichova.

Kampus Ludwiga Bölkowa v Ottobrunnu u Mnichova.