deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: GK Mnichov
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Setkání Česko-bavorského „Smart Regionu“ v Plzni 10. - 11. listopadu 2021

Česko-bavorský „Smart Region“ a jeho 50 zástupců diskutovalo v unikátním mixu firem, měst a vesnic, vědy a místní politiky o největších výzvách a šancích pro chytré technologie a zlepšení kvality života na venkově a v menších městech. I s pomocí #5G koridoru mezi Prahou a Mnichovem!

Zřízení veřejného „cloudu“ nejlepších postupů a s otevřenými daty, zlepšení povědomí o přínosu pro vesnice nebo zjednodušení financování chytrých projektů jsou některé z podnětů, které jsme během setkání sebrali.

Ale snad nejdůležitější bylo, že jsme, Češi s Bavory, strávili příjemný čas v osobním kontaktu v originálním prostředí Papírna PlzeňPlzeňský Prazdroj, SIT Plzeň a DEPO Plzeň (Pavel Kopp). Dva roky jsme na tuto příležitost čekali! #corona

Děkujeme Bayern Innovativ GmbHPetr OčkoMilan EDLZdenek ZidekLudek SantoraUniversity of West Bohemia, PilsenMinistry of Industry and Trade of the Czech RepublicMinistry of Foreign Affairs of the Czech RepublicSpráva informačních technologií města PlzněKrejsová MarcelaVlastimil Gola za spolupráci!

Budeme se těšit příští rok s českými starosty na „spanilou jízdu“ do Bavorska do digitálních vesnic (www.digitales-dorf.bayern).
Další online setkání Česko-bavorského „Smart Regionu“ se plánuje na leden 2022 a účast je otevřená!